Tours> Greqia Qendrore

Informatat në lidhje me Greqinë Qendrore

Nuk është rastësi se terreni i thyer i Greqisë qendrore ishte vendosur për betejat heroike midis perëndive dhe njerëzve. Udhëtimet në këtë rajon të sigurojë glimpses e karakterit thelbësor të popullit grek, së bashku me shumë aventura në natyrë dhe peizazheve të paharrueshme. Rrënojat në Delphi, ku Aleksandri i Madh kërkuar këshillën e orakullit të famshëm të Delfit, mbetet një nga vendet më frymëzues të Greqisë arkeologjike dhe janë edhe pika e fillimit për rritjen që ndjekin shtigjet e lashta. Rajoni verior i Thesalisë është shtëpi për bedenat manastirit, në krye të Meteora, me ndërtesa që datojnë nga shekulli i 14-të. Kolonat spektakolare e shkëmbit nuk janë vetëm një Mekë për pelegrinët greke ortodokse, por edhe në shtëpi të klasit botëror rock ngjitje, me mbi 100 majat ranor dhe kulla për të zgjedhur nga. Në lindje shtrihet Gadishullin Pelion, përshkohet me shtigjet e vjetra me kalldrëm gomarit që lidhin fshatrat e harlisur malore me limane bregdetare dhe fshatrat e peshkimit. Plazhet me rërë rivale të mirë të ishujt e Egjeut, por pa turmat. Sipas mitologjisë greke, ajo ishte në Volos afër se Jason dhe Argonauts nisem në lundrim në kërkim të qeth Artë, në një anije bërë nga trarë pyjet Pelion. Me pamje nga Gjiri i Korintit, shpatet e pjerrëta të malit Parnas ftojnë Alpinistët sotëm të prapa shtigje të lashta në këmbë. Mundësitë River Rafting-bollëk në vargjet e Jugut Pindi, dhe livadhet e larta alpine janë perfekte për rritjen e freskët të verës. Në jug, më afër në Athinë, janë afresket bizantine e Osios Loukas, më i famshëm në Greqi. Dhe në jugperëndim, ligatinat natyrore dhe xhaminë e kafshë të egra të shtrihet nga Gjirin e Korintit në perëndim të detit Jon.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri