Tours > Epirus

Epiri

Koha lëviz më ngadalë në Epir, preokupuar si ajo është me e lartë, brooding Pindos Malet që përbëjnë masa e saj në brendësi. Për mijëra vjet, këto male kanë ruajtur civilizimeve dhe pushtuesit të hutuar. Pjesë e kësaj hapësirë ​​të tmerrshëm, përqëndruar rreth mahnitëse 12km të gjatë Vikos Gorge - tha se në botë më e thellë - është tani një park kombëtar. Parku është i mbushur me pyje me gjethe, ujëvarat dhe akull-ftohtë liqene malore, dhe i rrethuar nga fshatrat papërlyer tradicionale prej guri dhe propozoj, i njohur si Zagorohoria. Krahasuar me male Epirit ', bregdeti perëndimor është vetëm një mendim i mëvonshëm, edhe pse kjo është një e bukur me shtrihet gjatë e rërës ndërprera nga vendet arkeologjike dhe historike. Si me ishujt e Jonit vetëm e kundërta, shekuj të sundimit venecian kanë dhënë bregdetin epirot një shije italiane, dhe në gusht
fjalëshumë Italianët e rinj me të vërtetë arrijnë të goditur plazhet dhe shufrat e microresort Epirit ', Parga, me shumë grekë të tjera dhe ndërkombëtare
partiers.

Getting në Epir është një ngjarje në vetvete. Rruga kryesore, qoftë ajo të jetë prej Kozani në Maqedoni ose nga Kalambaka në Thesalisë, shkon deri mbi Malet Pindi, përveç kur kjo ulje e drejtë nëpërmjet tyre, brenda tuneleve masive të krijuara për autostradën Egnatia Odos ndër-vend.
Me të vërtetë, kurse Epiri ka vuajtur mijëvjeçarësh izolimit për shkak të gjeografisë së saj, përfundimin e këtij projekti të madh - pritet nga herët 2009 - Do të marrë ka më të lehtë. Me kryeqyteti Ioannina lulëzim, dhe destinacionet kryesore të bregdetare dhe malore tërheqjen e më shumë ndërkombëtar
vëmendje, kjo duket si moment Epirit 'ka ardhur në fund.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë
Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë të udhëtimit për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Shkojme!!

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri