Tours > Italy

Informations about Italy

Itali (italian: Itali) është një vend në Evropën Jugore. Së bashku me Greqinë, ajo është e njohur si vendlindja e kulturës perëndimore. nuk është e habitshme, ajo është gjithashtu në shtëpi për numrin më të madh e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në botë. art lartë dhe monumente janë të gjendet kudo në të gjithë vendin.

Ajo është gjithashtu i njohur në mbarë botën për kuzhinën e tij të shijshme, industria e saj e modës modës, makina sportive luksoze dhe motoçikleta, kultura të ndryshme rajonale dhe dialektet, si dhe për bregdetin e saj të bukur, liqenet alpine dhe vargjet malore (Alpet dhe Apeninët). Nuk është çudi që ajo është shpesh nofkën Bel Paese (Beautiful Country).

Dy mini-shtete të pavarura janë të rrethuar tërësisht nga Italia: San Marino dhe Vatikani. Ndërsa teknikisht nuk janë pjesë e Bashkimit Evropian, të dyja këto shtete janë gjithashtu pjesë e zonës Shengen dhe Bashkimi Monetar Evropian (EMU). Përveç uniforma të ndryshme të policisë, nuk ka kalimi qartë nga këto shtete dhe territori Italisë, dhe monedha është e njëjtë. Italiane është gjithashtu gjuhë zyrtare në të dy vendet.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri