Athens - Cape Sounion - One Day Cruise - Epidaurus - Mycenae

Athens - Cape Sounion - One Day Cruise - Epidaurus - Mycenae

Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae

ditë 1 AirportRestaurant – hotel – Cape Sounio
Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës. Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe të transferuar në restorant autentik indian për drekë stil shuplakë. Pastaj ne do të vazhdojë për të kontrolluar në në hotelin tonë në Athinë. Pas disa kohë për të relaksuar ne do të niset për një turne gjysmë dite në Cape Sounio. Ne do të përzënë përgjatë rrugës bregdetare, duke kaluar qytetet e mrekullueshme e Glyfada, Vouliagmeni & Varkizën në pikën më jugore të Atikës, Cape Sounio, ku shtyllat bardhë mermeri të tempullit të Poseidonit qëndrojë. Rrugës, ju keni një pamje të shkëlqyer të Gjirit Saronik dhe ishujt e vegjël në det të hapur. Pasi vizitoi Tempullin e Poseidonit, ju keni kohë për të ecur në kohë të lirë në kep shkëmbor të Sounion. Transferimi përsëri në darkë hotel greke stil shuplakë dhe brenda natës.

ditë 2 One Day Cruise Hydra – çift – Aegina
Pas mëngjesit, ( rreth 07:00 ) ju do të transferohen në portin e Pireut me një trajner / c për lundrim të lundrimit një ditë. Arratisjes për një ditë dhe të gëzojnë ishujt, dielli dhe deti me një dalje në det ditë në ujërat kristal e Gjirit Saronik. Ndalesa e parë do të jetë Hydra Island dhe të dytë në ishullin e Poros. . Pas largimit ishullin e Poros, drekë Indian shuplakë në anije dhe të shkonte për në Aegina. Më e madhe e Ishujt Saronik, ka gëzuar një të kaluar shumë dinamike dhe një dhuratë e pasur dhe të gjallë artikuluar bukur nëpërmjet saj fëstëk Groves mrekullueshme, si dhe fruta ngjyra lundrues, perime & tregjet e peshkut. 19.30 – Arrival at the port of Piraeus and transfer to Indian restaurant for buffet style dinner. Transferimi bach në hotel dhe gjatë natës.

ditë 3 Argolis Tour Epidaurus – Nafplio – Mycenae
Pas mëngjesit, lënë nga rruga bregdetare në Kanalin e Korintit (short ndaluar).
Drive mbi dhe për të vizituar Teatri i Epidaurus, i famshëm për akustikë e saj të shquar. Ne do të vizitojë dhe të udhëhiqen në muze dhe teatër dy Teatri i Epidaurus është ndërtuar në shekullin e 4 pes nga Polykleitos i Riu dhe fatmirësisht për atë vend të largët shumica e saj është ende i paprekur sot, nuk ka të pilfering si vende të tjera të lashta kanë pasur mbi mijëvjeçarë. Teatri u bë mbi të rrituri dhe të varrosur, besohet të jetë vetëm një i uritur në anën e një kodre, derisa u zbulua në shekullin e 19.
Teatri është 114 milion (374ft) të gjithë dhe ka 35 rreshtat e ulëseve të ndarë në 34 blloqe nga shkallët dhe walkways. Nivelin e poshtme të 12 bllokon ishte teatri origjinale ndërtuar në shekullin e 4 pes, nivelin e lartë të 21 blloqe është ndërtuar shumë më vonë, gjatë periudhës romake.
Pastaj do të vazhdojë në qytetin e Nafplion, kryeqyteti i parë i Greqisë si një shtet i ri i pavarur në vitin 1827. Koha e lirë për të ecur në rrugët e ngushta dhe drekë në restorant lokal grek.
Atëherë ne vazhdojmë të Mikenës, qyteti Homeric e Atreides, the city “rich in gold” e poetëve të lashtë. Vizitoni Porta e Luanit, Muret ciklopike, dhe varret Royal etj. Pas turne udhëzuar ne do të kthehet në Athinë në fund të pasdites. Darka stil shuplakë në restorant indian dhe transferimin në hotel. tërë natën.

ditë 4 Athens Qyteti Tour
Pas mëngjesit në hotel vazhdojë për turne të qytetit të Athinës. Ju do të shihni Stadium Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën e KRYEMINISTRI së (Ex Royal Palace) ruajtur nga Evzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma). Mbërrijnë në Akropol dhe për të vizituar kryeveprat arkitekturale e Artë Mosha e Athinës: Propylaea, Tempulli i Athena Nike, the Erechtheion and finally “the harmony between material and spirit», the Monument that “puts order in the mind», Partenoni ,muzeu Akropolit dhe tempulli Zeus. Transferimi për drekë në restorant indian dhe pastaj për në hotel. Pasdite të lirë në kohë të lirë dhe në transferimin mbrëmje në restorant indian për darkë. Vijnë përsëri në hotel dhe gjatë natës.

ditë 5 Aeroporti Athens International
Mëngjesi në hotel dhe më pas të transferohet në qendrën tregtare në Athinë. Drekë në restorant lokal grek për te zona më të shtrenjtë në Athinë, Kolonaki dhe pastaj të transferuar në aeroportin e Athinës për fluturimin tuaj ndërkombëtar

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!

përfshirë:

4 nights accommodation in Athens Hotel on BB basis
Private round trip transfer in Athens from Airport – hotel – Airport
Private Half Day Tour to Cape Sounio with a/c coach and English speaking guide in the temple of Poseidon + tarifat e hyrjes
One Day Cruise Hydra – çift – Aegina with SIC land transfer hotel – port – hotel and Indian buffet lunch on board.
Private Full Day Argolis tour with a/c coach, English speaking guide in Epidaurus and Mycenae + entrance fees and lunch in Nafplio
Private Athens City Tour with a/c coach and English speaking guide in Acropolis,Acropolis museum and Temple of Zeus.
2 lunches buffet style at authentic Indian restaurants
3 dinners buffet style at authentic Indian restaurants
1 dinner buffet Greek style at the hotel of accommodation
1 lunch at Greek cuisine restaurant the day of departure (instead of McDonalds)
1 liter water per person per day
Tea or coffee during the Saronic cruise
Coffee at Corinth canal
Ice cream during the city tour of Athens
English speaking escort services for the whole trip
All local taxes

Nuk përfshihen:

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

Loading Maps

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për

Cape Sounion

Temple e Poseidonit grekëve të lashtë e dinte se si për të zgjedhur një vend për një tempull. Askund tjetër nuk është kjo më e qartë se sa në Cape Sounion, 70km në jug të Athinës, ku Tempulli i Poseidonit qëndron në një nxitje të thepisur që zhytet 65 milion deri në det. ndërtuar në 444 BC në të njëjtën kohë si

Epidaurus

Në një kanion, në 340 BC, një arkitekt Argos Polykleitos i Riu, i ndërtuar, sipas Pausanias, teatri i Epidaurus. Ndër të gjitha teatrot e lashtë, Epidaurus teatri është më e bukur dhe më të mirë të ruajtura. Destinuar për argëtim e pacientëve të Asklipieio, ajo kishte një kapacitet prej 13.000 spektatorë. Ajo ishte e ndarë në dy

Mycenae

Fshati modern i Mikenës (Mih-keenes), 12km north of Argos and just east of the main ArgosCorinth road, është i drejtuar drejt një luzmë e turistëve që vizitojnë paketës Mikenës lashtë dhe ka pak për të rekomanduar se përveç afërsisë me vendin e lashtë, 2km në veri. Nuk ka strehim në rrugën e vet kryesore.
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Athinë, Cape Sounion, Epidaurus, Mycenae, Hydra Island, Poros Island, Aegina Island
përfshirë

4 nights accommodation in Athens Hotel on BB basis
Private round trip transfer in Athens from Airport – hotel – Airport
Private Half Day Tour to Cape Sounio with a/c coach and English speaking guide in the temple of Poseidon + tarifat e hyrjes
One Day Cruise Hydra – çift – Aegina with SIC land transfer hotel – port – hotel and Indian buffet lunch on board.
Private Full Day Argolis tour with a/c coach, English speaking guide in Epidaurus and Mycenae + entrance fees and lunch in Nafplio
Private Athens City Tour with a/c coach and English speaking guide in Acropolis,Acropolis museum and Temple of Zeus.
2 lunches buffet style at authentic Indian restaurants
3 dinners buffet style at authentic Indian restaurants
1 dinner buffet Greek style at the hotel of accommodation
1 lunch at Greek cuisine restaurant the day of departure (instead of McDonalds)
1 liter water per person per day
Tea or coffee during the Saronic cruise
Coffee at Corinth canal
Ice cream during the city tour of Athens
English speaking escort services for the whole trip
All local taxes

Nuk përfshihen

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

turne me tipare individuale & paketa pushime

Athens – One day cruise – Hydra
Athinë – dalje në det një ditë – Hidra
Athinë - dalje në det një ditë - Hidra
kohëzgjatje: 5 ditë
“Kalypso” >Athens – One Day Cruise – Hydra – Santrorini
& Ldquo; Kalypso” >Athinë – One Day Cruise – Hidra – Santrorini
Athinë - One Day Cruise - Hidra - Santrorini
kohëzgjatje: 8 ditë
“Poseidon” >Athens – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
“Poseidon” >Athinë – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
Athinë - Cape Sounion - Delphi - One Day Cruise
kohëzgjatje: 6 ditë
“Apollon” >Athens – Delphi – Santorini
& Ldquo; Apollon” >Athinë – Delphi – Santorini
Athinë - Delphi - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
Athens – Mykonos – Athens
Athinë – Mykonos – Athinë
Athinë - Mykonos
kohëzgjatje: 8 ditë
Mykonos – Santorini – Athens
Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!