Athinë – Santorini – Kretë

Athinë - Santorini - Kretë

Athinë - Santorini - Kretë

ditë 1 ATHINË
Takohen dhe të ndihmojë në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës dhe të transferojë në hotelin tuaj.
Akomodimi në Athinë. Gjatë natës në hotelin tuaj.

ditë 2 ATHENS CITY TOUR
Mëngjesi në hotelIn në mëngjes ju do të merren nga hoteli dhe të fillojnë turne gjysmë-ditore në Athinë. Ky turne ju jep një mundësi për të vëzhguar kontrast të dallueshëm që e bëjnë Athinën një qytet të tillë interesante. udhëzon tona ekspert do të ju merr për të parë stadiumin Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën presidenciale (Ish Royal Palace) ruajtur nga Euzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të Ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma). Në Akropolit vizitoni kryeveprat arkitekturale të Epoka e Artë e Athinës: Propylaea, Tempulli i Athena Nike, Erekteioni, Partenoni dhe më në fund "harmonia mes materiale dhe shpirt", monumenti se "vë rend në mendje", Muzeu i ri i Akropolit. pa pagesë mbrëmje. Gjatë natës në hotelin tuaj.

Dita 03ATHENS-Santorini
sot, pasi mëngjes ju do të merren nga hoteli dhe u transferua në portin e Athinës për të sulmit tuaj traget në Santorini Island. Një mijë sunsets, një mijë kujtime, një mijë heartbeats, ngjyrat e kuqe blu & ari streaking qiellin … kjo është Santorini ishull … Poetët kanë shkruar në lidhje me të, artistë të përpiqet për të kapur bukurinë e saj. Asgjë nuk mund të mjaft të përshkruajnë … magjia patejkalueshëm i Santorini. Ky ishull i vogël grek në detin Egje, i pasur në histori & kalonte në mit, është e vendosur në maja jugore lindje të Cluster Cyclades. Pasi i famshëm për kapitenët e saj lundrim & lulëzuar e tregtisë nga Rusia drejt Anglisë, Francë & Itali, & edhe më tej prapa në kohë katastrofa biblike vullkanik i 1500 BC, sot Santorini është një nga destinacionet më popullore në mbarë botën pushime. Mbërritja në Santorini dhe transferohen në hotelin tuaj. Pjesa tjetër e ditës është e juaja për të shpenzuar në mënyrë për të eksploruar ishullin dhe admirojnë pamje të lë pa frymë. Gjatë natës në hotelin tuaj.

ditë 4 Santorini
sot, pasi mëngjes ju do të merren për një dalje në det në Caldera dhe burimet e saj të nxehtë. Gjatë këtij turneu, ju do të keni mundësi unike për të vizituar vullkan aktiv e Santorini, ecin në lavë të thata deri në kulmin e saj, të ndjehen të ngrohjes nën këmbët tuaja dhe të shohim me avull e gazeve sulfurike dalin nga thellësi të tokës. tjetër, ju do të lundrojnë në burimet termike, ku ju mund të zhyten ose të japë dorëheqjen në ujërat blu në mënyrë që të notosh drejt burimeve (35-36 C). E fundit që do të vizitojë ishullin tradicionale motra e Santorini, Thirassia, ku ju mund të notuar, shkojnë deri në fshat ose thjesht të pushojnë dhe të ketë diçka për të ngrënë. Kthehu në hotelin tuaj. Gjatë natës në hotelin tuaj.

ditë 5 Santorini – Kretë ( Heraklio )
Sot ju do të transferohen në portin Santorini për sulmit tuaj traget në Kretë Island. Arritja në Heraklio Port dhe transferuar në hotel.Crete tuaj është një ishull me një hollë 1,000 kilometër të gjatë Vija bregdetare e pasur me limane të shumta, gjiret dhe gadishuj, e cila të përballojë një numër të butë, Plazhet me rërë përgjatë Detit të bukur blu të Mesdheut. Pas te gjithave, kjo është ndër më të mirën në botë dhe ka krijuar Kretë si një nga destinacionet më popullore pushime Evropës. dhe, sigurisht, Rëndësia historike e ishullit në botën e sotme, si shtëpinë e qytetërimit Minoan me arkeologjike të rëndësishme e gjen në Knossos, Phaistos dhe Gortys, është dëshmuar nga dhjetëra mijëra vizitorë në këto vende çdo vit. megjithatë, Kreta është ishulli më i madh në Greqi – më e madhe e pestë në Mesdhe – dhe, brenda zonës së saj të ndryshme të më shumë se 8,000 kilometra katrorë, ka shumë sende të tjera vetëm duke pritur për t'u zbuluar nga hulumtuesit më shumë aventureske e thesareve pushime. Pjesa tjetër e ditës është i lirë për të eksploruar ishullin. Gjatë natës në hotelin tuaj.

ditë 6 Kretë( Heraklio )
Sot pas mëngjesit dita është e juaja për të shpenzuar. Eksploroni Kretë me të qeshur diell e saj Kretës, tingujt e qeste Kretës, të scents e ngjyrë e bardhë dhe jasemini, shije një fetë e shalqi të ftohtë të kuqe dhe një gotë raki mbuluar me akull.
Gjatë natës në hotelin tuaj

ditë 7 largim
Sot pas mëngjes ju do të transferohen në aeroport Heraklio për fluturimin e nisjes tuaj nëpërmjet Athinës.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

2 strehim natës në hotel të Athinës në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Gjysmë-ditore turne të qytetit të Athinës me Muzeun e ri të Akropolit (i organizuar), me anglisht udhëzues flet + tarifat e hyrjes dhe transportimi nga / për në hotel.
SIC transfers in Athens for the route Airport – hotel - port
2 strehim natës në hotel Santorini në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Half-Day turne vullkan dhe burimet e nxehtë (i organizuar) me transportin nga / në hotel. (Food-drinks and 2entrance fee to the Volcano are not included)
SIC round trip transfers in Santorini from porthotel-airport on seat in coach basis
2 strehim natës në Kretë ( Heraklio ) hotel në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
transfertat private vajtje-ardhje në Kretë nga port -Hotel-aeroport me taksi ajrit të kondicionuar private
Economy Class Normal Ferry bileta (Blue Star) nga Athina në Santorini
klasë ekonomike me shpejtësi të lartë traget (Sea Jet) nga Santorini në Heraklio
Asistencë pas mbërritjes në aeroportin e Athinës.
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen:

Tips ose shpenzimet personale
Pije të çdo lloji
bileta ndërkombëtare ose të brendshme airfare
Ushqimi
Porterage në hotele apo aeroport
Tours nuk përmendet në shërbimet e mësipërme


Loading Maps

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për

Santorini – Thera ( Thira )

Santorini është një ishull në detin Egje në jug, për 200 km (120 im) në juglindje të kontinentit të Greqisë. Ai është ishulli më i madh e një të vogël, arkipelag rrethore e cila mban të njëjtin emër dhe është mbetje e një Caldera vullkanik. Ajo formon anëtarin më jugore të grupit Cyclades e ishujve, me një sipërfaqe

Kretë

Crete është më shumë si një vend i vogël se një ishull grek. Kjo nuk është vetëm ishulli më i madh i Greqisë, por ndoshta më interesante dhe të ndryshme. Historia e shquar të Kretës është e dukshme në të gjithë ishullin, nga rrënojat e pallateve Minoan, fortesa veneciane, xhami të vjetra dhe manastire bizantine në shpellën që është vendlindja legjendar i Zeusit.
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας 5 nga5 , 18 vota, 18 komente
Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: Athinë – Santorini – Kretë
kohëzgjatje: 7 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Athinë, Santorini Island – Thera ( Thira), Crete Island
përfshirë

2 strehim natës në hotel të Athinës në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Gjysmë-ditore turne të qytetit të Athinës me Muzeun e ri të Akropolit (i organizuar), me anglisht udhëzues flet + tarifat e hyrjes dhe transportimi nga / për në hotel.
SIC transfers in Athens for the route Airport – hotel - port
2 strehim natës në hotel Santorini në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Half-Day turne vullkan dhe burimet e nxehtë (i organizuar) me transportin nga / në hotel. (Food-drinks and 2entrance fee to the Volcano are not included)
SIC round trip transfers in Santorini from porthotel-airport on seat in coach basis
2 strehim natës në Kretë ( Heraklio ) hotel në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
transfertat private vajtje-ardhje në Kretë nga port -Hotel-aeroport me taksi ajrit të kondicionuar private
Economy Class Normal Ferry bileta (Blue Star) nga Athina në Santorini
klasë ekonomike me shpejtësi të lartë traget (Sea Jet) nga Santorini në Heraklio
Asistencë pas mbërritjes në aeroportin e Athinës.
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen

Tips ose shpenzimet personale
Pije të çdo lloji
bileta ndërkombëtare ose të brendshme airfare
Ushqimi
Porterage në hotele apo aeroport
Tours nuk përmendet në shërbimet e mësipërme

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.


(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

turne me tipare individuale & paketa pushime

Athens – Mykonos – Santorini – Athens
Athinë – Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë
“Agamemnon” >Athens – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Agamemnon” >Athinë – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Epidaurus - Mycenae - Olympia - Delphi - Meteora - Santorini
kohëzgjatje: 11 ditë
Athens – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë
Mykonos – Santorini – Athens
Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
Athens – Santorini – Athens
Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë
Athens – One day cruise – Hydra
Athinë – dalje në det një ditë – Hidra
Athinë - dalje në det një ditë - Hidra
kohëzgjatje: 5 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!