“Kalypso” > Athens – One Day Cruise – Hidra – Santrorini

Athinë - One Day Cruise - Hidra - Santrorini

Athinë - One Day Cruise - Hidra - Santrorini Itinerari nëntor - marsh

ditë 1 ATHINË
Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës. Takohen dhe përshëndes me shofer dhe të vazhdojë për të kontrolluar në në hotel. In the afternoon free time for leisure and overnight.

ditë 2 ONE DAY CRUISE HYDRAPOROSAEGINA (me gjatë natës në Hidra)
Pas mëngjesit , ( rreth 07:00 ) ju do të transferohen në portin e Pireut me një trajner / c për vela në një ditë me cruise.Escape për një ditë dhe të gëzojnë ishujt, dielli dhe deti me një dalje në det ditë në ujërat kristal e Gjirit Saronik. Ndalesa e parë do të jetë Hydra Island. Kontrolloni në në hotel dhe pas plotëson përfaqësuesin tonë të cilat ju udhëzon përmes një pyll të bukur me pisha në Manastirin e Profetit Elias. (Everyone who doesn’t want to walk may use the traditional public transport of Hydrathe saddles donkeys, kostoja optional 20 euro për person).Në pasdite ju do të mësojnë sekretet e kuzhinës greke dhe se si të përgatisë disa ushqime tradicionale nga chefs profesionale greke. atëherë , Darka në të njëjtin restorant grek. Gjatë natës në hotel.

ditë 3 ONE DAY CRUISE HYDRAPOROSAEGINA (vazhdojë nga Hidra)
Pas mëngjesit në hotel do të vazhdoni lundrimit tuaj një ditë. Pas largimit ishullin e Hidra , në rrugën për në Poros, ju do të keni drekë shuplakë në bord. Next ndaluar ishullin vogël të Poros . Ndarë nga Peloponezit nga një ngushticë të ngushtë këtë ishull të bukur të gjelbër do të hipnotizoj me pemët e saj të pishave & pemë limoni dhe shëtitje relaksuese nëpër rrugët e qeta të ngushta për një pamje të dobishme panoramike nga tower.Stay orën e qytetit ka 50 minuta.
Pastaj të vazhdojë me vela për Aegina, më e madhe e Ishujt Saronik, ka gëzuar një të kaluar shumë dinamike dhe një dhuratë të pasur dhe të gjallë artikuluar bukur nëpërmjet saj fëstëk Groves mrekullueshme, si dhe fruta ngjyra lundrues, perime & tregjet e peshkut. 19.30 – Arrival at the port of Piraeus and transfer back to your hotel.

ditë 4 ATHENS CITY TOUR
Pas mëngjesit në hotel vazhdojë për turne të qytetit të Athinës. Ju do të shihni Stadium Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën e KRYEMINISTRI së (Ex Royal Palace) ruajtur nga Evzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma). Mbërrijnë në Akropol dhe për të vizituar kryeveprat arkitekturale e Artë Mosha e Athinës: Propylaea, Tempulli i Athena Nike, the Erechtheion and finally “the harmony between material and spirit», the Monument that “puts order in the mind», Partenoni dhe pastaj sigurisht Muzeu i Akropolit. Transferimi përsëri në hotel. . In the afternoon free time for leisure and overnight.

ditë 5 ATHINË – Santorini
Pas mengjesit ne hotel, ju do të transferohen në portin e Pireut dhe me vela në Santorini. Mbërrijnë në ishullin Santorini. Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe transferimin në hotel. Santorini është ishulli i tmerrshëm me pamje madhështore dhe vende për të qenë. Pasdite është i lirë në kohë të lirë.

ditë 6 Santorini
Pas mengjesit ne hotel, ditë të lirë për të eksploruar ishullin në mënyrë që të mësojnë dhe të shohim më shumë gjëra në lidhje me stilin e jetës dhe historisë së ishullit. Ne ju sugjerojmë të vizitoni fshatrat Imerovigli dhe Oia për muzg famshme.

ditë 7 Santorini – ATHINË
mëngjes & në pasdite ju do të transferohen në portin Santorinit dhe vela në Athinë pastaj të transferohen me taksi private a / c në hotel.

ditë 8 ATHINË – AIRPORT (Saturday)
Mëngjesi në hotel dhe pastaj të transferohen me një taksi / c në aeroport për fluturimin tuaj ndërkombëtar.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

4 netë strehim Athina Hotel në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Private round trip transfers in Athens from airporthotel with private air conditioned taxi
transfertat private vajtje-ardhje në Athinë nga hoteli - port me taksi ajër të kondicionuar private
Half-Day Athens turne ndonjë gjë ( organizuar SIC ) me trajner ajrit të kondicionuar dhe anglisht folëse udhëzues turne në Parthenonit dhe Akropolit muze
One day cruise in the Saronic Golf with sic transfers hotel – port – hotel with buffet lunch included
1 night accommodation in Hydra Hotel on B/B basis
Gatim mësimet dhe darkë në restorant grek në Hidra
shpejtësi normale bileta trageti ( Blue Star Ferries ) Athinë – Santorini – Athinë
2 netë strehim Santorini Hotel 3* në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Transferet SIC roundtrip në Santorini nga porti në hotelin
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen:

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira


Loading Maps

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për

"Hidra” >Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae

Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae – Athinë

Santorini – Thera ( Thira )

Santorini është një ishull në detin Egje në jug, për 200 km (120 im) në juglindje të kontinentit të Greqisë. Ai është ishulli më i madh e një të vogël, arkipelag rrethore e cila mban të njëjtin emër dhe është mbetje e një Caldera vullkanik. Ajo formon anëtarin më jugore të grupit Cyclades e ishujve, me një sipërfaqe
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας 5 nga5 , 17 vota, 17 komente
udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: & Ldquo; Kalypso” >Athinë – One Day Cruise – Hidra – Santrorini
kohëzgjatje: 8 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Athinë, Hydra Island, Santorini Island – Thera ( Thira), Gjirin Saronik
përfshirë

4 netë strehim Athina Hotel në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Private round trip transfers in Athens from airporthotel with private air conditioned taxi
transfertat private vajtje-ardhje në Athinë nga hoteli - port me taksi ajër të kondicionuar private
Half-Day Athens turne ndonjë gjë ( organizuar SIC ) me trajner ajrit të kondicionuar dhe anglisht folëse udhëzues turne në Parthenonit dhe Akropolit muze
One day cruise in the Saronic Golf with sic transfers hotel – port – hotel with buffet lunch included
1 night accommodation in Hydra Hotel on B/B basis
Gatim mësimet dhe darkë në restorant grek në Hidra
shpejtësi normale bileta trageti ( Blue Star Ferries ) Athinë – Santorini – Athinë
2 netë strehim Santorini Hotel 3* në bazë BB. Normat paketë janë të bazuara në LLOJI STANDARD ROOM
Transferet SIC roundtrip në Santorini nga porti në hotelin
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.


(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

“Philippos“ >Athens – Peloponnese – Delphi – Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
& Ldquo; Philippos“ >Athinë – Peloponnese – Delphi – Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
Athinë - Peloponnese – Delphi - Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
kohëzgjatje: 8 ditë
“Agamemnon” >Athens – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Agamemnon” >Athinë – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Epidaurus - Mycenae - Olympia - Delphi - Meteora - Santorini
kohëzgjatje: 11 ditë
“Hercules” >Athens – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora
& Ldquo; Hercules” >Athinë – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora
Athinë - Epidaurus - Mycenae - Olympia - Delphi - Meteora
kohëzgjatje: 7 ditë
Athens – One day cruise – Hydra
Athinë – dalje në det një ditë – Hidra
Athinë - dalje në det një ditë - Hidra
kohëzgjatje: 5 ditë
Athens – Delphi – Santorini – Athens
Athinë – Delphi – Santorini – Athinë
Athinë – Delphi - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
“Volcano” >Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Volcano” >Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Santorini - Athinë
kohëzgjatje: 8 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!