Tours > Ionian Islands

Informations about Ionian Islands

Është e vështirë të mos bjerë për ishujt e Jonit, një arkipelag që shtrihej poshtë bregut perëndimor të Greqisë kontinentale dhe përfshin Corfu, Paxi, Lefkada, Ithaki, Kefallonia dhe Zakynthos. Zbulimi këto ishuj është një odise tantalizing. Bukuria e tyre natyrore përqafon vizitor - Asherimët mëdha ullirit, mountainscapes intrigues dhe ujërat ylbertë e detit Jon ofrojnë diçka për kërkuesit aventurë, vultures kulturës dhe bums plazh ashtu.

Çdo ishull të krenohet me një traditë të dallueshme, Kuzhina dhe arkitekturës - ndikimet e mbetura të ish-forcat pushtuese të tilla si Venedikasit, Franceze dhe britanike. Këto ndikime janë të dukshme në qytetin e Korfuzit, ku ju mund të shikojnë një ndeshje kriket në Spianada, pini nën arkadat parizian stilit dhe enden nëpër rrugica të stilit venecian të qytetit. Diku tjetër në Ionians - në fshatrat tradicionale të peshkimit apo mal - ju mund të shëtitje nëpër sheshe qendrore shaded nga bougainvilleas dhe pemë aeroplan, apo të pushojnë nën hardhinë e mbuluar me kulm një taverna me parfum narkotik e jasemini. takime më pak të shijshëm ekzistojnë, në formën e invazive, Zhvillimet plazh paketë turistike-, por këto mund të shmanget. Është e lehtë për të marrë jashtë udhë rrahur: gjeni vetë limane izoluar tuaj not në një varkë, enden nëpër ullishte, ose pengohen të gjithë një kafeneio autentike (shtëpi kafe). aventurierë kulturore mund të eksplorojnë kështjellat, kishat bizantine dhe faqet Homeric. varur Aventurë mund udhëtim, cikël, windsurf dhe scuba pikiatë, dhe kushdo mund të provoni zog-shikuar ose golf.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri