"NAVAGIO"> Athens – Peloponnese - Zakynthos – Santorini

Athinë - Peloponnese - Zakynthos - Santorini

Athinë - Peloponnese – Zakynthos - Santorini

ditë 1 ATHINË
Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës. Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe transferimin në hotel. Kontrolloni në dhe në pasdite ju do të vazhdojë të panoramike të Athinës City Tour. Ju do të shihni Stadium Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën e KRYEMINISTRI së (Ex Royal Palace) ruajtur nga Evzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma) dhe natyrisht museum.Back Partenoni dhe Akropolit në hotel. Gjatë natës në Athinë.

ditë 2 EPIDAURUSNAFPLIO – OLYMPIA
Pas mëngjesit, lënë nga rruga bregdetare në Kanalin e Korintit (short ndaluar).
Drive mbi dhe për të vizituar Teatri i Epidaurus, i famshëm për akustikë e saj të shquar. Ne do të vizitojë dhe të udhëhiqen në muze dhe teatër dy Teatri i Epidaurus është ndërtuar në shekullin e 4 pes nga Polykleitos i Riu dhe fatmirësisht për atë vend të largët shumica e saj është ende i paprekur sot, nuk ka të pilfering si vende të tjera të lashta kanë pasur mbi mijëvjeçarë. Teatri u bë mbi të rrituri dhe të varrosur, besohet të jetë vetëm një i uritur në anën e një kodre, derisa u zbulua në shekullin e 19.
Teatri është 114 milion (374ft) të gjithë dhe ka 35 rreshtat e ulëseve të ndarë në 34 blloqe nga shkallët dhe walkways. Nivelin e poshtme të 12 bllokon ishte teatri origjinale ndërtuar në shekullin e 4 pes, nivelin e lartë të 21 blloqe është ndërtuar shumë më vonë, gjatë periudhës romake.
Pastaj do të vazhdojë në qytetin e Nafplion, kryeqyteti i parë i Greqisë si një shtet i ri i pavarur në vitin 1827. Koha e lirë për të ecur në rrugët e ngushta dhe drekë (fakultativ).
Pastaj nisen për Olimpia përmes Qendrore Peloponezit dhe qytetet e Tripolis dhe Megalopolis. Gjatë natës në Olimpia, djepi i Lojrave Olimpike.

ditë 3 OLYMPIA – ZAKYNTHOS
Pas mengjesit duke vizituar vendin arkeologjik me Shenjtërores së Zeusit Olimpik, Stadiumi lashtë dhe Muzeu Arkeologjik. Site i Olimpia, në një luginë në Peloponez, ka qenë i banuar që nga kohët parahistorike. Në B.C. shekullin e 10-të, Olympia u bë një qendër për adhurimin e Zeusit. The Altisthe sanctuary to the godshas one of the highest concentrations of masterpieces from the ancient Greek world. Përveç tempujve, ka eshtrat e të gjitha strukturave sportive ngritur për Lojrat Olimpike, të cilat u mbajtën në Olimpia çdo katër vjet në fillim të vitit 776 B.C.
Pastaj ne do të vazhdojmë për portin e Killini-së , nga ku do të lundrojnë në Zakynthos (Zante) ishull, i treti në madhësi nga ishujt e detit Jon, ishullin e gjelbër e poezisë, i këngës dhe dashurisë, vendlindja e D. Solomos, shkrimtari i grek National Anthem. pas 1 orë e gjysmë do të arrijë në ishullin e njohur të detit Jon. Kontrolloni në në hotel dhe pas të disa kohë për të relaksuar, ne do të transferohet në kryeqytetin e ishullit, ku ne do të kemi kohë të lirë për pazar, duke ecur dhe duke pasur darkë (fakultativ).

ditë 4 NAVAGIO BEACH – ATHINË
Pas mengjesit ne jemi të kontrolluar nga nga hoteli dhe të vazhdojmë me turne magjik lundrimit. Ne do të vizitojë një nga plazhet më të famshme të Greqisë, njohur edhe Navagio (Renditur si plazh më të mirë të 32-të në të gjithë botën, http://edition.cnn.com/2013/05/28/travel/100-best-beaches/ nga CNN udhëtimit). Navagio Beach ose Shipwreck Beach është një rob i ekspozuar, nganjëherë referuar si 'kontrabandistëve Cove ", në bregdetin e Zakynthos, në Ishujt Jon e Greqisë. Ajo ka qenë quajtur kështu që nga viti 1983, kur anija e dyshuar trafikant Panagiotis ishte mbytur në plazh, ndërsa transportonte cigare.
Pas lundrimit tonë, ne do të arrijmë port Zakinthos dhe lundrojnë në Killini dhe pastaj pas disa ndalesa të shkurtra do të arrijmë Athinën pasdite vonë.

ditë 5 ATHINË – Santorini
Pas mengjesit ne hotel, Ne do të transferojë në portin e Pireut dhe me vela në Santorini. Mbërrijnë në Santorini Island, transferuar në hotelin tonë në Imerovigli dhe kontrollin në.
Santorini është ishulli i tmerrshëm me pamje madhështore dhe vende për të qenë. Në pasdite ne do të transferohen në Fira, për të eksploruar kryeqytetin e ishullit dhe të kesh darkë (fakultativ).

ditë 6 vullkan FULL, BURIMET E NXEHTË, Thirassia, SUNSET IN OIA, TOUR udhëzuar me AUTOBUS (SIC) TRANSFERIMI
Pas mëngjesit , Ne do të vazhdojë të plotë lundrimit Caldera ditë. Autobusi do të na marr nga pika e takimit fshati ynë do të portit Athinios! Ndalesa e parë e ekskursionit është vullkan i Santorinit në Nea Kameni Island! Nuk ju do të keni një përvojë të jetës si ju do të ngjiten në majë të vullkanit, shikoni krater aktive dhe të ecin në rims saj! Ndalesa e dytë është Palia Kameni Island, ku ju keni mundësinë për të notuar në burimet e nxehtë të Caldera të krijuara nga pushteti nënujore e vullkanit! Shkuarja në Thirassia Island sails varkë mësipërme kratere nënujore! Në Thirassia Island ju do të keni kohë për të ngrënë në taverna të vogla tradicionale, duke notuar në ujërat kristal e qartë dhe për të vizituar fshatin Manolas në majë të shkëmbit! Next dhe e fundit është ndaluar Oia, ku ju do të zbarkojë! Në portin piktoresk të Oia ju mund të shijoni pamje, të marrë fotografi të mëdha dhe për të arritur në fshatin Oia në këmbë duke përdorur hapat e mëdha të gjerë ose me gomar e cila është mënyra tradicionale dhe markë e Santorini! Ecni rreth dhe të eksplorojnë fshat të bukur të Oia i cili është i famshëm për muzg e saj dhe rrugët e tij të ngushta. Pas perëndimit të diellit, autobusët do të jetë në pritje për ju dhe ju do të jetë i rënë jashtë në pikën e fillimit të takimit!

ditë 7 Santorini – ATHINË
Mëngjes dhe pasdite ju do të transferohen në portin Santorinit dhe me vela në Athinë pastaj të transferohen me trajnerin private a / c në hotel.

ditë 8 ATHINË AIRPORT
Mëngjesi në hotel dhe pastaj të transferohen me një trajner / c në aeroport për fluturimin tuaj ndërkombëtar.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

3 netë strehim Athina Hotel në bazë BB
Private round trip transfers in Athens from airporthotel with private a/c coach
transfertat private roundtrip në Athinë nga hoteli - port me trajner një private / c
Private roundtrip transfers in Santorini from porthotel with private a/c coach
Panoramic turne ndonjë gjë Athina në pasdite me një trajner / c dhe anglisht udhëzues flet + të Akropolit dhe Akropolit muze
1 strehim natës në Olimpia Hotel në bazë BB.
1 strehim natës në Zakynthos Hotel në bazë BB.
2 netë strehim në Santorini Hotel në bazë BB
Epidaurus teatër dhe muze udhëzuar turne
Olympia vend i lashtë dhe muze udhëzuar turne
Navagio plazh dhe shpella blu lundrimit
Full lundrimit ditë Caldera me transfertat SIC
All the transportation Athens – Epidaurus – Olympia – Killini – Zakynthos – killiniAthens with private a/c coach
Ferry tickets Killini – Zakynthos – Killini
Normal speed ferry tickets Athens – Santorini – Athinë
Tarifat e hyrjes kudo që janë të nevojshme
Flet anglisht shërbime shoqërimi
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen:

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira


Loading Maps

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për

Zakynthos

Zakynthos (zahk-in-thos), i njohur gjithashtu si Zante, ka një personalitet të ndarë. gjeografia e saj është malore dhe shkëmbore në perëndim, me një fushë pjellore në lindje. Ndërsa në perëndim të ishullit mbetet kryesisht i paprishur, zonat e saj lindore bregdetare janë viktimë e manifestimeve më të këqija të turizmit paketë. Turizmi po rrezikon breshkë breshkë uji (Shiko

Santorini – Thera ( Thira )

Santorini është një ishull në detin Egje në jug, për 200 km (120 im) në juglindje të kontinentit të Greqisë. Ai është ishulli më i madh e një të vogël, arkipelag rrethore e cila mban të njëjtin emër dhe është mbetje e një Caldera vullkanik. Ajo formon anëtarin më jugore të grupit Cyclades e ishujve, me një sipërfaqe
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: "NAVAGIO” >Athinë – Peloponnese – Zakynthos – Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Zante – Zakynthos, Santorini Island – Thera ( Thira), Epidaurus, Nafplio, Olympia
përfshirë

3 netë strehim Athina Hotel në bazë BB
Private round trip transfers in Athens from airporthotel with private a/c coach
transfertat private roundtrip në Athinë nga hoteli - port me trajner një private / c
Private roundtrip transfers in Santorini from porthotel with private a/c coach
Panoramic turne ndonjë gjë Athina në pasdite me një trajner / c dhe anglisht udhëzues flet + të Akropolit dhe Akropolit muze
1 strehim natës në Olimpia Hotel në bazë BB.
1 strehim natës në Zakynthos Hotel në bazë BB.
2 netë strehim në Santorini Hotel në bazë BB
Epidaurus teatër dhe muze udhëzuar turne
Olympia vend i lashtë dhe muze udhëzuar turne
Navagio plazh dhe shpella blu lundrimit
Full lundrimit ditë Caldera me transfertat SIC
All the transportation Athens – Epidaurus – Olympia – Killini – Zakynthos – killiniAthens with private a/c coach
Ferry tickets Killini – Zakynthos – Killini
Normal speed ferry tickets Athens – Santorini – Athinë
Tarifat e hyrjes kudo që janë të nevojshme
Flet anglisht shërbime shoqërimi
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale

Nuk përfshihen

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

Mykonos – Santorini – Athens
Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
“Apollon” >Athens – Delphi – Santorini
& Ldquo; Apollon” >Athinë – Delphi – Santorini
Athinë - Delphi - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
Athens – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë
“Philippos“ >Athens – Peloponnese – Delphi – Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
& Ldquo; Philippos“ >Athinë – Peloponnese – Delphi – Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
Athinë - Peloponnese – Delphi - Meteora – Vergina – Thessaloniki – Pella
kohëzgjatje: 8 ditë
Athens – Santorini – Mykonos – Athens
Athinë – Santorini – Mykonos – Athinë
Athinë – Santorini - Mykonos
kohëzgjatje: 8 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!