"Karrocierit"> Mykonos – Santorini – Athinë

Athinë - Myconos - Santorini - Delphi - Olympia

Athinë - Myconos - Santorini & extention 2nights Delphi – Olympia

ditë 1 ATHINË – MYKONOS
Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës. Meet and greet with driver and transfer to Rafina port with a/c coach for sailling to Mykonos. Mbërrijnë në portin Mykonos, transferuar në Hotel. Në pasdite ju mund të gëzojnë një shëtitje në ishull për të mësuar dhe për të parë më shumë gjëra në lidhje me stilin e jetës dhe historisë së ishullit. Evening lirë për të relaksuar , pazar dhe të kesh kënaqësi. Nightlife e ishullit do të jetë e paharrueshme për ju. Kontrolloni në pasdite dhe në kohën e lirë. Gjatë natës në Athinë.

ditë 2 MYKONOS (fakultativ / turne në Delos)
Pas mëngjes turne fakultative në Delos turne ishull gjysmë ditor. Ishulli i Delos është një nga më të rëndësishme mitologjik, historike dhe arkeologjike në Greqi. Gërmimet është ishulli janë ndër më të gjerë në Mesdhe, Delos kishte një pozicion si një tempull i shenjtë për një mijëvjeçar më parë Olympian Greek Mythology bëri vendlindja e Apollonit dhe Artemisës. Pasdite në kohë të lirë

ditë 3 MYKONOS – Santorini
Pas mengjesit ne hotel, ju do të transferohen në portin Mykonos dhe Santorini vela për. Mbërrijnë në ishullin Santorini. Santorini është ishull i tmerrshëm me pamje magneficient dhe vende për të qenë. Pasdite është i lirë në kohë të lirë.

ditë 4 Santorini (fakultativ / CALDERAVOLCANO – BURIMET E NXEHTË – OIA SUNSET CRUISE)
Dita është i lirë në leissure. Propozimi ynë është turne opsionale me Caldera-vullkan-Hot Springs & Oia sunset cruisecharioteer 004 with the below itinerary. Turneu fillon me autobus nga pika marr-up në portin Athinios ku ju do të hipte në barkë Mbreti Thiras. Ndalesa e parë do të jetë në ishullin vullkanik i Nea Kameni për 1 orë dhe 30 minuta ku ju mund të ecin deri në rrugën rritur tokës dhe qasjen krateri i vullkanit aktiv. Pas arritjes së krater ju ecni nëpër rrugë në barkë për të vazhduar udhëtimin tuaj në ishullin e Palea Kameni, ku anija do të ndalet për 30 minuta rreth 50 metra nga hapja dhe ju mund të notuar në ujërat e squfurit e gjelbër të Hot Springs ose vetëm të gëzojnë të parë. Udhëtimi vazhdon në të Thirassia ishullin e cila dikur ishte pjesë e Santorinit para shpërthimit të madh të vullkanit. Nuk ju do të qëndrojnë për dy orë dhe ju do të keni mundësi për të bërë notuar në plazhin e Thirassia, kanë drekë pranë detit, ose ju mund të shkoni në këmbë ose me gomar për të eksploruar fshatin Manolas me hapat e saj dredha-dredha dhe shtëpive tradicionale. Mbreti Thiras ju sjell më pas në portin e Armeni nën Oia, ku ju do të ecin deri hapat për të arritur Oia në mënyrë që të gëzojnë një nga sunsets më të mahnitshme në botë. Përfundon turne 30 minuta pas perëndimit të diellit, kur ju mblidhen në pikën kamionçinë në Oia ku autobusi do të jetë në pritje të të sjell përsëri në pikën ku ju keni filluar nga.

ditë 5 Santorini ATHINË
mëngjes & pastaj të transferuar në portin Santorini-së . Mbrapsht në Athinë. You will be transferred to Athens hotel. Last moments in Athens. You can walk around, you can go to float Market in Monastiraki area for shopping or you can have some rest and go out for Athens by night.

DAY 6 ATHENS CITY TOUR
mëngjes herët & marr nga hoteli për turne të qytetit të Athinës. Ju do të shihni Stadium Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën e KRYEMINISTRI së (Ex Royal Palace) ruajtur nga Evzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma). Mbërrijnë në Akropol dhe për të vizituar kryeveprat arkitekturale e Artë Mosha e Athinës: Propylaea, Tempulli i Athena Nike, the Erechtheion and finally “the harmony between material and spirit” , the Monument that “puts order in the mind” , Partenoni. Në pasdite ne ju sugjerojmë një turne pasdite në Cape Sounio.

Extention :
DAY 7 ATHENS OLYMPIA
Departure for Olympia, djepi i Lojrave Olimpike, përmes Peloponezit qendror dhe qytetet e Tripolis dhe Megalopolis.Visiting vendin arkeologjik me Shenjtërores së Zeusit Olimpik, Stadiumi lashtë dhe Muzeu Arkeologjik. Site i Olimpia, në një luginë në Peloponez, ka qenë i banuar që nga kohët parahistorike. Në B.C. shekullin e 10-të, Olympia u bë një qendër për adhurimin e Zeusit. The Altisthe sanctuary to the godshas one of the highest concentrations of masterpieces from the ancient Greek world. Përveç tempujve, ka eshtrat e të gjitha strukturave sportive ngritur për Lojrat Olimpike, të cilat u mbajtën në Olimpia çdo katër vjet në fillim të vitit 776 B.C. Kontrolloni në në darkë hotel dhe gjatë natës.

ditë 8 OLYMPIA – DELPHI – ATHINË
Pas mëngjes me makinë në nëpër fushat e Elia dhe Akaisë deri urës madhështore e cila është e kalimit të Gjirit korintike nga Rion në Antirion.
Kalojë nga qytetet piktoreske të Nafpaktos , Galaxidi dhe itea, mbërrijnë në Delphi, ku ne do të udhëhiqet në qendër të botës së lashtë – the “Omphalos” (Kërthizë e Tokës) – të cilit prestigjin shtrihet përtej kufijve të Helenik Botës. Në shpatet e malit Parnassus, në një peizazh me bukuri të pashembullt dhe madhështisë, shtrihen rrënojat e Shenjtërores së Apollo Pythios.Visit thesarin e athinasve, Tempulli i Apollonit dhe Muzeu përmban kryevepra të tilla të skulpturës lashtë greke si bronzi qerre dhe Aghias famshme atlet.
Pas turne tonë të udhëzuar, koha e lirë në fshatin Delphi për këmbë, pazar dhe drekë (fakultativ). Early in the afternoon we will depart for Athens , duke kaluar nëpër fshatra piktoreske dhe qytetet e mëdha të Greqisë Qendrore. Dinner at traditional Greek restaurant in Athens, kontrolloni në në hotel dhe gjatë natës.

ditë 7 ose 9 ATHINË
Mëngjesi në hotel dhe pastaj të transferohen në aeroport për fluturimin tuaj ndërkombëtar.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

Standard / Superior / Deluxe / Premium / Boutique Accommodation based on time of request:                                  

 02 overnights in Athens or 03 (exte)

 02 overnights in Mykonos

 02 overnights in Santorini

 01 overnight in Olympia (exte)

Ushqimi

Mëngjesi në hotelet ( Mykonos - Santorini – Athinë – Olympia(exte) )

Exte : 2 dinners in Greek restaurants

Transferet

 Private Athens airportRafina port with A/C bus

 Private Athens Piraeus port - Athens Hotel with A/C bus

 Private Transfers Santorini port - hotel - Santorini port with A/C bus

 Private transfers Mykonos port - hotel - Mykonos port with A/C bus

 exte : all transfers as mentioned in the program

Tragete

bileta trageti në klasë ekonomike, duke përfshirë taksat portuale

 Rafina – Mykonos (anije me shpejtësi normale)

 Mykonos – Santorini with SeaJet ferries (high speed vessel)

 Santorini – Piraeus with Blue star ferries (anije me shpejtësi normale)

Tours & Tour Leader

 Half day Athens city tour wih Acropolis. (maksimal 4 orë) & Tour Guide

 Representative at the airport

 Tour Leader during the islands stay (only for groups)

 Tour Leader during exte tour (only for groups)

* V E R Y I M P O R T A N T

  1. Due to weather conditions and or sudden changes of ferries scheduled paid tours may be altered.

Nuk përfshihen:

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira


Loading Maps

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për

Mykonos

Mykonos ndrit fat të mirë nën diell dhe mbart reputacionin e saj joshës dhe kampin me stil, por expensively kështu. Nën shkëlqim ky është një vend simpatik dhe jashtëzakonisht zbavitëse ku përzierje ndonjëherë furishëm e pushuesve të mirë në kohë, turmat anije dalje në det, rregulluese fashionistas dhe preening famshëm është nënshtruar magjike nga charms kubizëm të qytetit Mykonos, një tradicionale

Santorini – Thera ( Thira )

Santorini është një ishull në detin Egje në jug, për 200 km (120 im) në juglindje të kontinentit të Greqisë. Ai është ishulli më i madh e një të vogël, arkipelag rrethore e cila mban të njëjtin emër dhe është mbetje e një Caldera vullkanik. Ajo formon anëtarin më jugore të grupit Cyclades e ishujve, me një sipërfaqe
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: & Ldquo; karrocierit” >Mykonos – Santorini – Athinë
kohëzgjatje: 9 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Athinë, Mykonos Island, Santorini Island – Thera ( Thira), Delphi, Olympia
përfshirë

Standard / Superior / Deluxe / Premium / Boutique Accommodation based on time of request:                                  

 02 overnights in Athens or 03 (exte)

 02 overnights in Mykonos

 02 overnights in Santorini

 01 overnight in Olympia (exte)

Ushqimi

Mëngjesi në hotelet ( Mykonos - Santorini – Athinë – Olympia(exte) )

Exte : 2 dinners in Greek restaurants

Transferet

 Private Athens airportRafina port with A/C bus

 Private Athens Piraeus port - Athens Hotel with A/C bus

 Private Transfers Santorini port - hotel - Santorini port with A/C bus

 Private transfers Mykonos port - hotel - Mykonos port with A/C bus

 exte : all transfers as mentioned in the program

Tragete

bileta trageti në klasë ekonomike, duke përfshirë taksat portuale

 Rafina – Mykonos (anije me shpejtësi normale)

 Mykonos – Santorini with SeaJet ferries (high speed vessel)

 Santorini – Piraeus with Blue star ferries (anije me shpejtësi normale)

Tours & Tour Leader

 Half day Athens city tour wih Acropolis. (maksimal 4 orë) & Tour Guide

 Representative at the airport

 Tour Leader during the islands stay (only for groups)

 Tour Leader during exte tour (only for groups)

* V E R Y I M P O R T A N T

  1. Due to weather conditions and or sudden changes of ferries scheduled paid tours may be altered.
Nuk përfshihen

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

Athens – Santorini – Crete
Athinë – Santorini – Kretë
Athinë - Santorini - Kretë
kohëzgjatje: 7 ditë
“Poseidon” >Athens – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
“Poseidon” >Athinë – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
Athinë - Cape Sounion - Delphi - One Day Cruise
kohëzgjatje: 6 ditë
Athens – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!