Athinë – Santorini – Athinë

Athinë - Santorini

Athinë - Santorini - Athinë

ditë 1 ATHINË (turne Athens Qyteti)
Mbërritja në Aeroportin Ndërkombëtar të Athinës. Takuar dhe përshëndetur me shofer dhe transferimin në hotel. Kontrolloni në dhomë dhe pjesa tjetër. Në pasdite turne të qytetit të Athinës . Ju do të shihni Stadium Panathenaic ku ishin mbajtur në Lojërat e para Olimpike të kohëve moderne 1896 (short ndaluar). Vazhdo dhe të kalojë nga rezidencën e Kryeministrit (Ex Royal Palace) ruajtur nga Evzones me uniformë e tyre të gjallë, Tempulli i Zeusit madhështor, Arch e Hadrian, Parlamenti dhe memorial për të ushtarit të Panjohur, Akademia, Universiteti, Biblioteka Kombëtare, Sheshi Kushtetuta (Sintagma). Mbërrijnë në Akropol dhe për të vizituar kryeveprat arkitekturale e Artë Mosha e Athinës: Propylaea, Tempulli i Athena Nike, Erekteioni dhe në fund harmonia mes materialit dhe shpirtit, the Monument that “puts order in the mind” , Partenoni.
Për natën tuaj të parë ne ju propozojmë një darkë të paharrueshme folklorit. Përsëri në hotel. Gjatë natës në Athinë.

DAY 2 FULL ditor në Delfi ose 3 ISLANDS CRUISE (YDRA – Poros -AEGINA)
Full Dita Tour për Delphi
Pas mëngjesit, makinë përmes fushës pjellore të Beotia, kalimit qytetet e Thives lidhur me tragjedinë e Mbretit Edipit – Levadia dhe Arachova (ndaluar të shkurtër në rrugën prapa).
Mbërrijnë në Delphi, qendra e botës së lashtë – the “Omphalos” (Kërthizë e Tokës) – të cilit prestigjin shtrihet përtej kufijve të Helenik Botës.
Në shpatet e malit Parnassus, në një peizazh me bukuri të pashembullt dhe madhështisë, shtrihen rrënojat e Shenjtërores së Apollo Pythios.
Vizitoni Thesarit e athinasve, Tempulli i Apollonit dhe Muzeu përmban kryevepra të tilla të skulpturës lashtë greke si bronzi qerre dhe Aghias famshme atlet. drekë (fakultativ) në fshatin moderne të Delfit, të kthehet në Athinë me të njëjtën rrugë. Pasdite kohë të lirë për kohën e lirë në Athinë dhe brenda natës.

One Day Cruise Hydra – çift – Aegina
Pas mëngjesit, ( rreth 07:00 ) ju do të transferohen në portin e Pireut me një trajner / c për lundrim të lundrimit një ditë. Arratisjes për një ditë dhe të gëzojnë ishujt, dielli dhe deti me një dalje në det ditë në ujërat kristal e Gjirit Saronik. Ndalesa e parë do të jetë Hydra Island dhe të dytë në ishullin e Poros. .
Pas largimit ishullin e Poros, drekë shuplakë në anije dhe vela për Aegina. Më e madhe e Ishujt Saronik, ka gëzuar një të kaluar shumë dinamike dhe një dhuratë e pasur dhe të gjallë artikuluar bukur nëpërmjet saj fëstëk Groves mrekullueshme, si dhe fruta ngjyra lundrues, perime & tregjet e peshkut. 19.30 – Arrival at the port of Piraeus and transfer to local/Chinese restaurant for dinner. Transferimi përsëri në hotel dhe gjatë natës.

ditë 3 ATHINË – Santorini
Pas mengjesit ne hotel, transferuar në portin e Pireut dhe me vela në Santorini. Mbërrijnë në ishullin Santorini.
Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe transferimin në hotel. Santorini është ishulli i tmerrshëm me pamje magneficent dhe vende për të qenë. Pasdite është i lirë në kohë të lirë.

ditë 4 Santorini (optional tour VOLCANO – BURIMET E NXEHTË)
Pas mëngjes turne opsionale me vullkan dhe Hot Springs turne. Lundrojnë nga porti i vjetër i Fira të vullkanit Santorini në Nea Kameni Island! Nuk ju keni mundësinë për të ngjiten në majë të vullkanit, shih
krater i cili është ende aktiv dhe ecin në rims saj! Para se anija kthehet në portin e vjetër të Fira, ekskursion vazhdon të Palia Kameni Island, ku ju mund të ketë përvojën e jetës, notuar në burimet e nxehtë krijuar mijëra vjet më parë nga pushteti i vullkanit.

ditë 5 Santorini
Pas mëngjesit, ditën tuaj të lirë për të eksploruar ishullin.

ditë 6 Santorini
Pas mëngjesit, ditën tuaj të lirë për të eksploruar ishullin.

ditë 7 Santorini – ATHINË
Mëngjes dhe pasdite do të transferohen në portin Santorinit dhe vela në Athinë, pastaj të transferohen në hotel.

ditë 8 ATHINË – AIRPORT
Mëngjesi në hotel dhe pastaj të transferohen në aeroport për fluturimin tuaj ndërkombëtar.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

3 netë strehim Athina Hotel në bazë BB
Round trip transfers in Athens from airport – hotel - port (SIC)
Tour Half-Day Athens City në mëngjes me trajnerin ajrit të kondicionuar dhe flet anglisht
udhëzues turne në Parthenon, muze dhe hyrje tarifat Akropolit
4 strehim natës së Santorini Hotel në bazë BB.
Transferet roundtrip në Santorini nga porti në hotelin (SIC)
Anije Economy Class Normal Speed ​​Ferry bileta (BlueStar) nga Athina në Santorini
Anije Economy Class High Speed ​​Ferry bileta (BlueStar) nga Santorini në Athinë
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale


Ti mund te zgjedhesh 1 nga turnetë më poshtë :
Tour Full Day për Delphi me udhëzues SIC transportit dhe flet anglisht në Oracle dhe Apollo
tempulli i Delfit dhe tarifë hyrje
ose
3 Islands Cruise (Ydra – çift – Aegina ) SIC

Nuk përfshihen:

 Tips ose shpenzimet personale
 Pije të çdo lloji
 bileta ndërkombëtare ose të brendshme airfare
 Ushqimi
 Porterage në hotele apo aeroport
 Tours nuk përmendet në shërbimet e mësipërme

Loading Maps

Santorini – Thera ( Thira )

Santorini është një ishull në detin Egje në jug, për 200 km (120 im) në juglindje të kontinentit të Greqisë. Ai është ishulli më i madh e një të vogël, arkipelag rrethore e cila mban të njëjtin emër dhe është mbetje e një Caldera vullkanik. Ajo formon anëtarin më jugore të grupit Cyclades e ishujve, me një sipërfaqe

Athinë

Athina është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Greqisë. Dominon rajonin e Atikës dhe është një nga qytetet më të vjetra të botës. Me historinë e saj të regjistruar që përfshin rreth 3,400 vjet. Classical Athens, si një vend pa dalje në det ishte një qytet-shtet i fuqishëm që u shfaq në lidhje me zhvillimin lundrues të portit të Pireut. Një qendër për
kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: Athinë – Santorini – Athinë
kohëzgjatje: 8 ditë
vend: Evropë, Greqi – Hellas, Athinë, Santorini Island – Thera ( Thira)
përfshirë

3 netë strehim Athina Hotel në bazë BB
Round trip transfers in Athens from airport – hotel - port (SIC)
Tour Half-Day Athens City në mëngjes me trajnerin ajrit të kondicionuar dhe flet anglisht
udhëzues turne në Parthenon, muze dhe hyrje tarifat Akropolit
4 strehim natës së Santorini Hotel në bazë BB.
Transferet roundtrip në Santorini nga porti në hotelin (SIC)
Anije Economy Class Normal Speed ​​Ferry bileta (BlueStar) nga Athina në Santorini
Anije Economy Class High Speed ​​Ferry bileta (BlueStar) nga Santorini në Athinë
Të gjitha taksat e aplikueshme lokale


Ti mund te zgjedhesh 1 nga turnetë më poshtë :
Tour Full Day për Delphi me udhëzues SIC transportit dhe flet anglisht në Oracle dhe Apollo
tempulli i Delfit dhe tarifë hyrje
ose
3 Islands Cruise (Ydra – çift – Aegina ) SIC

Nuk përfshihen

 Tips ose shpenzimet personale
 Pije të çdo lloji
 bileta ndërkombëtare ose të brendshme airfare
 Ushqimi
 Porterage në hotele apo aeroport
 Tours nuk përmendet në shërbimet e mësipërme

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

Athens – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë
Athens – Santorini – Crete
Athinë – Santorini – Kretë
Athinë - Santorini - Kretë
kohëzgjatje: 7 ditë
“Poseidon” >Athens – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
“Poseidon” >Athinë – Cape Sounion – Delphi – One Day Cruise
Athinë - Cape Sounion - Delphi - One Day Cruise
kohëzgjatje: 6 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!