Tours > Crete Island

Informations about Crete

Crete është më shumë si një vend i vogël se një ishull grek. Kjo nuk është vetëm ishulli më i madh i Greqisë, por ndoshta më interesante dhe të ndryshme.
Historia e shquar të Kretës është e dukshme në të gjithë ishullin, nga rrënojat e pallateve Minoan, fortesa veneciane, xhami të vjetra dhe manastire bizantine në shpellën që është vendlindja legjendar i Zeusit. Portet veneciane e Hania dhe Rethymno janë dy nga qytetet më ndjellëse të Greqisë. Kreta është i njohur për bukurinë e saj natyrore dhe të peizazhit të ndryshme. Shkon spektakolare malore me pika me shpella janë feta nga gryka dramatike që përhapen në det. E brendshme thyer është interspersed me rrafshnalta të mëdha dhe fushat pjellore. Lindje krenohet vetëm plazh pyll palme-pemë Evropës dhe kufiri në jug ka disa nga plazhet më mahnitëse dhe limane të izoluar.

Kretasit janë popull krenar dhe mikpritës të cilët mbajnë kulturën dhe zakonet e tyre, sidomos tradita e tyre e fortë muzikore. Gjatë gjithë ishullit ju do të vijnë të gjithë fshatrat tradicionale malore dhe vendbanimet bujqësore paprekur nga turizmi. Të rinjtë mund të përzënë katër-wheel-drives, por ju ende do të kalojë barinj të kullotur kopetë e tyre dhe të vijnë të gjithë burrat në veshje tradicionale.
Një bollëk të produkteve të freskëta dhe kuzhinë të veçantë Kretës - i njohur për cilësitë e tij lifeprolonging - shton një dimension interesant kuzhinës. Kretë ka nderin dyshimtë e pret gati një të katërtën e turistëve të Greqisë. Pjesa më e madhe e bregdetit verior eshte demtuar dhe prishur nga hotelet dhe turizmin lirë paketë, por ishulli është mjaft e madhe për udhëtarët e pavarur për sipërmarrje jashtë dhe për të gjetur vendbanime të qetë plazh dhe fshatrat malore për të eksploruar.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri