Tours > Nafplio

Informations about Nafplio

Sekreti është rreth Nafplio, një nga prettiest Greqisë dhe shumica e qyteteve romantike. Ajo zë një vend nokaut - në një port të vogël nën pjesën më të madhe tmerrshëm të kalasë Palamidi - dhe është graced me rrugë të ngushta tërheqëse, shtëpi elegante veneciane, pallate neoklasike me ballkone lule-bedecked, dhe muzetë interesante. vizitorët e huaj kanë kapur në se pse athinasit weekending love this gjallë, celular upwardly
vend që është jammed me kafene mol, dyqane posh dhe shumë hotele të rehatshme dhe guesthouses. Qyteti, 12km në juglindje të Argos në
nga Argolic Gjirit, ishte kryeqyteti i parë i Greqisë pas pavarësisë dhe ka qenë një port i madh që nga Epoka e bronzit. Pra, strategjike ishte pozicioni i tij se ai kishte tre fortesat - kalaja masive kryesor i Palamidi, Akronafplia vogël dhe i vogël Bourtzi në një perëndim ishull të qytetit të vjetër.
Hequr nga qendër të vëmendjes si kryeqytetin e Greqisë, pas vrasjes Kapodistrias ' (nga Maniot prijësit Konstantinos dhe Georgos Mavromihalis të), qyteti i Nafplio po rifiton vëmendjen si një mjet të modës (ajo ka marrë disi të mbipopulluara në sezonin e lartë dhe pushimet). Me lidhje të mira të autobusëve dhe shërbime, qyteti është një bazë ideale nga e cila për të eksploruar më shumë vendet e lashtësisë afër.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri