Tours > Peloponnese

Informations about Peloponnese

Peloponezit (nga-o-pon-ih-sos) është një temë që legjendat janë bërë të. mitet e shumta kanë lindur dhe lindur këtu - kjo është ajo ku shumë një zot grek apo hero strutted stuff e tyre (dhe transmetuar trupat e tyre). Sot ky rajon është larg nga një legjendë. Ai krenohet me vendet historike, me tempujt klasike, pallatet miken, qytetet bizantine, dhe franko dhe fortesa veneciane.
Ju mund të fshij supet me shpirt e Agamemnonit në Mikenës, pikë e fortifikuar i fuqishëm i një qytetërimi herë të madhe, ose përkul muskujt tuaj në Olimpian e lashtë, shtëpia shpirtërore e Olimpiadës. Ju mund të citojmë Edipi në Teatrin e EPIDAVROS ose të magjepsur nga Mystras, ku bizantin
Qytetërimi vdiq në shekullin e 14. kryeqyteti i parë i Greqisë, Nafplio, është sot një qytet kozmopolit dhe romantike; magjepsës, shumë, është fortesa veneciane e Monemvasia.

Shesh lojërash natyrore e rajonit të vërtetë mesmerises, me e lartë, malet snowcapped, gryka e harlisur, luginat e pemët agrume dhe vreshta, pemë selvi, lumenj dhe plazhet dielli-specked. Pranvera është koha e përkryer për eksplorimet DIY. Rritje në malet wildflower mbuluar të Attiki, ose në Mani thyer, i cili ngrihet me shtëpi të fortifikuara kullë. Summer është kënaqësi një lypës Beach: plazhet e Messinia janë mes Greqisë mirën. Winter sjell borë në tokë të lartë dhe një shans për të nisur veten poshtë Mt Helmos në ski.

Për shekuj me radhë grekët kanë luftuar shumë kundër pushtuesve të parajsë e tyre Peloponezit, huajt sot janë larg nga të neveriten (pyesni fluksin e përhershëm të britanikëve). Filoxenia (mikpritje) është aq i fortë këtu si kudo në vend. Vendasit pretendojnë të kenë më të mirë të çdo gjë
te japesh. Dhe kjo nuk është mit.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri