Tours > Piraeus

Informations about Pireus

Piraeus është porti kryesor i Greqisë dhe një nga portet kryesore të Mesdheut. Qyteti është qendër e rrjetit të trageteve Egje, qendër
e detare eksport-importit dhe tranzitit të tregtisë të Greqisë, dhe bazë për flotën e saj të mëdha tregtare. Ndërsa Piraeus ishte një qytet i veçantë,
në ditët e sotme praktikisht melds imperceptibly në plandosem zgjeruar të Athinës. Rruga që lidh dy kalon përmes një gri,
shtrirja urbane e fabrikave, depot dhe blloqe betoni apartamenteve.

Piraeus mund të jetë aq aktiv dhe të trafficcongested në Athinë, pse afërsia në det i jep një të ndjehen të ndryshme. Central Piraeus nuk është një vend ku shumë vizitorë zgjatem; më vijë vetëm për të kapur një traget. Përtej fasadën e saj të zgjuar, Zyrat e reja të anijeve dhe bankat, shumë e Pireut sot është një mishmash i kufijve të ripërtërira të këmbësorëve me shirita tregtare, restorante dhe kafe dhe zonat më të grungy me prag poshtë
ndërtesa ose zona industriale.
Pjesa më tërheqëse e Pireut është tremujori lindore rreth Zea Marina, dhe bukur, megjithëse port turistik Mikrolimano, ku bregdet është i veshur me restorante, bare dhe klube nate. Lagje simpatik banimit të Kastella në kodrën mbi Mikrolimano dhe luksoz blloqeve të banimit seaview rreth Freatida janë ku paraja është. ujore Piraeus 'u tarted deri para Olimpiadës, duke krijuar një shëtitore pemë-rreshtuan përgjatë mureve të lashtë përreth port.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë
Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë të udhëtimit për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Shkojme!!

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

  Emri juaj (*):

  Emri juaj e fundit (*):

  Emaili juaj (*):

  tel tuaj. numër:

  Data e mbërritjes:    

  Të rriturit (*):    fëmijë:  

  Mesazhi juaj:

  Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

  Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.  (*) Fushat e kërkuara


   Kërko për Aktivitetit

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

   Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

   Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


    Kërko për Hotele

    Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri