Tours > Thessaloniki

Informations about Thessaloniki

Nëse ju jeni do të mburrem kudo në Greqinë Veriore, Thessaloniki (Thesalonikasve-ah-lo-nee-kih) është vendi për të bërë atë. qyteti i dytë i Greqisë, dhe kryeqytetin e saj kulturore, Thessaloniki (quajtur edhe Salonica) ju lejon të kënaq në ushqim gjobë, ëmbëlsirat mëkatare, shopping ultra-elegant, një natës energjik dhe shumë koncerte, partitë, tregon artit dhe ngjarje shumë se ju mund të mbani mend.
Çfarë me të vërtetë rrit atmosferën Selanikut hip, megjithatë, janë simbole të qëndrueshme të historisë së saj të lavdishme, nga Kulla e Bardhë në ujore e saj kafe-rreshtuan të gjithë rrugën deri në muret bizantine, vetëm mbi Qytetin e Epërme (vit Poli), një lagje këndshëm i shtëpive mjaft tradicionale vendosur në përmbylljen, rrugica paqësore. Poshtë prej tyre janë ndërtimet mbresëlënëse si Kisha e shekullit të 4-të Agios Dimitrios (thënë të jetë më i madh në Greqi), burimet kolosale Roman Rotunda, dhe Arch skalitur e Galeriusi në Kamara, shtyhej me studentë nga universitetet hessaloniki-së. Me të vërtetë, turma e të rinjve Selanikut jep një i gjallë, humor elegant, të cilat mund të ndihet në kafene e saj, restorante dhe bare, edhe në dyqanet e saj dhe sallonet e flokëve projektuesi. Ende ia vlen të jetohet dhe relativisht i vogël, Selaniku ka asnjë të trafikut përbuzur Athinës apo smogut. i vërtetë, ajo nuk është destinacion i buxhetit, por Selanik është e mbushur me jetë dhe duhet të jetë në itinerarin e çdo udhëtimi.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri