Beogradi

Beogradi

Grupi Itinerari Përvoja qytet që nuk fle!

DAY 1 BEOGRAD – NIGHT CRUISE


Arritja në Beograd Nikola Tesla Aeroporti Ndërkombëtar. Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe transferimin në hotel. çaj të lartë dhe të kontrolloni-në në hotel. Pasdite është në kohë të lirë. Beogradi, the “White Cityas its name says, është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Serbisë, që ka një popullsi prej 1.23 milion. Ajo është e vendosur në bashkimin e lumenjve Sava dhe Danub, ku Pannonia Plain plotëson Ballkanin. Për mbrëmje tuaj të parë në Beograd kemi organizohet për ju një dalje në det lumi idilike nëpër qytet. Gjatë lundrimit ju do të keni mundësi të admirojnë pamje madhështore qytetit ndriçuar e Beogradit nga natës. Përgjatë muzikë të këndshme që çifte me atmosferë të rastësishëm dhe relaksuese në anije, ju do të dëgjoni shumë histori dhe legjenda për historinë e Beogradit, Danub dhe Sava, si dhe në lidhje me njerëzit të famshme historike që kanë lundruar këtu. Bukuri natyrore të peizazh kombinuar me atmosferë komod dhe shërbime të shkëlqyera kuzhinës në anije do të bëjë lundrimit tuaj të paharrueshme. Më vonë nuk do të humbasë mundësinë për të eksploruar pikat e nxehta të shumta must-Vizita e natës e Beogradit. Gjatë natës në hotel.

Beograd-din-din-vend-the-minuta-Cruising-Sava-Danub-dhe-anije-turtle-darkë-ne-nje-restorant-Alexander-të shijuar-the-bukur - Serbi-Ballkani-europe-Cel-turne beogradi-lumi-turistike-anije-serbia-Ballkan-europe-Cel-tours

DAY 2 BEOGRAD CITY TOUR
Pas mengjesit ne do të vazhdojë për një turne panomaric qytetit në kryeqytetin serb. Turneu ynë udhëzuar do të ju ndihmojë të zbuloni se Beogradi ka të gjitha: një përzierje simpatik e vjetra dhe të reja që është pasqyruar në arkitekturën e saj mesjetare dhe moderne, monumentet e saj historike dhe të kulturës kozmopolit. Beogradi përmban një nga më të vjetër dhe, ne te njejten kohe, një rritje më të shpejtë të qyteteve të Evropës. Historia është interwined me jetën moderne në të gjithë qytetin. Ne do të shqyrtojë edhe pjesën aktiv modern të Beogradit, si dhe tremujorin e saj të relaksuar bohem me taverna e saj tradicionale dhe në modë kafe-bare. Ne do të vazhdojmë me një vizitë në Kalanë e Beogradit dhe mbetjet e Singidunum, qyteti antik i Beogradit që u themelua në shekullin e 3 B.C. Gjatë udhëtimit tonë me autobus ne do të kemi mundësi të admirojnë e Vjetër dhe parlamentin e ri, Parku Kalemegdan, Sheshi Republika, Teatri Kombëtar, Muzeu Kombëtar, Miihaila Rruga Kneza, Katedralja ortodokse serbe që daton 1837 dhe Monument për Nikola Tesla.

Kalaja Beograd Kalemegdan Park
beogradi-kala-gjelbër-serbia-Ballkan-europe-Cel-tours beogradi-Kalemegdan-park-green-serbia-Ballkan-europe-Cel-tours
katrore Republic  Muzeu Kombëtar
beogradi-republic-square-statujë-serbia-Ballkan-europe-Cel-tours beogradi-nacional-Museam-serbia-Ballkan-europe-Cel-tours

Pas turneut do të kemi drekë në një restorant indian dhe pastaj do të kthehet në hotel. darkë gala dhe gjatë natës në hotel.

DAY 3 OPSIONALE FULL-DAY TOUR në Timishoara (160 km / përafërsisht. 3 orë me makinë në rrugë)
Pas mengjesit ne ju sugjerojmë të bashkohet me një turne opsional të plotë-ditore në qytetin rumun Timishoara, kryeqyteti i Qarku Timiş dhe kryesore sociale, qendra ekonomike dhe kulturore në Rumaninë perëndimore. Timisoara është një nga qytetet më të mëdha rumune (qyteti i tretë më i populluar në vend) me një popullsi prej 319,279 banorë. Ajo është konsideruar si qyteti joformal kryeqytetin e rajonit historik të Banat. Ne shtator 2016 Timisoara u zgjodh si Kryeqyteti Evropian i Kulturës për vitin 2021.
Pas mbërritjes sonë në Timishoara ne do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe ose pije freskuese në një nga tarraca mikpritëse në qendër të qytetit. Ne do të vazhdojmë me një turne të relaksuar në këmbë brenda mureve të qytetit të vjetër të kalasë Vauban-lloj, e cila është ndërtuar në shekullin e 18 nga Austro-Hungarezët. Gjatë udhëtimit tonë ne do të marrim një 2,5 km të ecin së bashku 800 vjet të historisë. Ne do të fillojë me një vizitë në ndërtesën e vjetër të qytetit që shkon prapa në zgjidhjen hungarez të vendit: kalaja e ndërtuar nga mbreti hungarez Carol Robert i Anjou në fillimin e shekullit të 14-. Ne do të vazhdojmë ecjen tonë përgjatë ndërtesave dhe monumenteve që datojnë sundimit otoman turk dhe Perandorisë së Habsburgëve, dhe do të përfundojë deri në sheshin, ku në dhjetor 1989 një kryengritje popullore kundër regjimit komunist filluan.
Kohë e lirë (1 orë) në qytet dhe pastaj në drekë në një restorant lokal. Të kthehet në Beograd me të njëjtën rrugë. Në mbrëmje ne do të vizitojë Skadarlija, rrethin e vjetër bohem i Beogradit, ku ne do të gëzojnë darkë me muzikë live në një nga më të vjetra dhe më tradicionale restoranteve të qytetit. Transferimi përsëri në hotel. Gjatë natës në Beograd.
Skadarlija është një rrugë cilësisë së mirë në zemër të Beogradit të vjetër. Ajo është e vendosur në komunën e Stari Grad të Beogradit (Qytet i vjetër) dhe në përgjithësi konsiderohet si tremujorin kryesor bohem të qytetit, ngjashme në Paris’ Montmartre. Kjo është një tërheqje e shquar turistike e cila mahnit dhe amuses vizitorë nga e gjithë bota. Në Skadarlija ju do të gjeni disa nga restorantet më të njohura dhe hotele (e.g. Le Petit Piaf) e qytetit, si dhe shumë të galerive të artit, dyqanet antike dhe suveniresh. Ka edhe shumë bende e gjalla popullore luajtur bronzi serb apo muzikë tradicionale urbane dhe aktorë të veshur me kostume tradicionale serbe kryen në rrugë.

Timisoara-Beograd-serbia-sheshin-Ballkan-europe-e-turne Timisoara-Beograd-serbia-sheshin-3-Ballkan-europe-e-tours
Timisoara-Beograd-serbia-sheshin-2-Ballkan-europe-e-tours liri-Timisoara-Beograd-serbia-sheshin-Ballkan-europe-e-turne

DAY 4 NISJES
Pas mengjesit do të transferohen në aeroportin Nikola Tesla për fluturimin tuaj ndërkombëtar kthehet në Indi.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!


përfshirë:

DITA nga inclusions DITA

ditë 1
Transferimi nga aeroporti i Beogradit në hotel Beograd nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
çaj të lartë në hotel
Beogradi me dalje në det natën me transferimet e tokës nga / në hotel dhe darka në bord
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 2
Turneu Half Day Qyteti i Beogradit nga një trajner / c me anglisht udhëzues flet
Drekë në restorant indian
Transferimi përsëri në hotelin Beograd nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
darkë gala në hotel strehim
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 3
***
Transfer to Skadarlija by a/c coach with English speaking escort
Darka në restorant lokal
Transferimi përsëri në hotel me një trajner / c me anglisht përcjellje flet
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 4
Transfer from Belgrade hotel to Belgrade airport by a/c coach with English speaking escort

Nuk përfshihen:

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira


Loading Maps

kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: Beogradi
kohëzgjatje: 4 ditë
vend: Evropë, Serbia, Beogradi
përfshirë

DITA nga inclusions DITA

ditë 1
Transferimi nga aeroporti i Beogradit në hotel Beograd nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
çaj të lartë në hotel
Beogradi me dalje në det natën me transferimet e tokës nga / në hotel dhe darka në bord
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 2
Turneu Half Day Qyteti i Beogradit nga një trajner / c me anglisht udhëzues flet
Drekë në restorant indian
Transferimi përsëri në hotelin Beograd nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
darkë gala në hotel strehim
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 3
***
Transfer to Skadarlija by a/c coach with English speaking escort
Darka në restorant lokal
Transferimi përsëri në hotel me një trajner / c me anglisht përcjellje flet
Gjatë natës në hotel të Beogradit në dhoma standarde në baza BB

ditë 4
Transfer from Belgrade hotel to Belgrade airport by a/c coach with English speaking escort

Nuk përfshihen

Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

“Kalypso” >Athens – One Day Cruise – Hydra – Santrorini
& Ldquo; Kalypso” >Athinë – One Day Cruise – Hidra – Santrorini
Athinë - One Day Cruise - Hidra - Santrorini
kohëzgjatje: 8 ditë
Mykonos – Santorini – Athens
Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
“Volcano” >Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Volcano” >Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Santorini - Athinë
kohëzgjatje: 8 ditë
“Agamemnon” >Athens – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Agamemnon” >Athinë – Epidaurus – Mycenae – Olympia – Delphi – Meteora – Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Epidaurus - Mycenae - Olympia - Delphi - Meteora - Santorini
kohëzgjatje: 11 ditë
Athens – Mykonos – Santorini – Athens
Athinë – Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë
Athens – Santorini – Athens
Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!