Bukuresht

Bukuresht

Grupi Itinerari Explore Parisi i Vogël i Lindjes dhe Shtëpinë e Drakula!

DAY 1 BUKURESHT
Bukuresht-city-sky-mbi-qytet-Rumani-Ballkan-europe-Cel-tours Arritja në Bukuresht Henri Coanda Aeroporti Ndërkombëtar. Takuar dhe përshëndetur me përfaqësuesin tonë dhe transferimin në hotel. çaj të lartë dhe të kontrolloni-në në hotel. Pjesa tjetër e ditës është në kohë të lirë për të zbuluar charms e qytetit. Bukureshti është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Rumanisë. Ajo është e vendosur në juglindje të vendit, në brigjet e lumit Dambovita, më pak se 60 km në veri të lumit Danub dhe në kufirin bullgar. I njohur për gjerë të saj, bulevardet pemë-rreshtuan, glorious Belle Époque buildings and a reputation for the high life which in the 1900s earned its nickname of “Little Paris”, Bukureshti është sot një metropol aktiv. Ne ju sugjerojmë për shëtitje dhe të eksplorojnë Qendrën e qytetit të vjetër, zemra rrahjen e Bukureshtit, me dyqanet e saj në modë Boutique, shkëlqyer restorante fund të lartë dhe bare komod, gjitha mbushur deri në piktoresk, rrugët e ngushta. Dashamirët e natës do të gjeni edhe domosdoshmëri-vizitë pikat e nxehta këtu shumta natës që do të ju ofrojnë një përvojë një-e-nje-lloj natës. Gjatë natës në hotel.

Bukuresht-natës-bare-klubet-Rumani-Ballkan-europe-Cel-tours Bukuresht-qytet-natës-bare-klubet-Rumani-Ballkan-europe-Cel-tours

DAY 2 BUKURESHT CITY TOUR

buchsrest-shesh-de-la-bashkimit-Rumani-Ballkan-europe-Cel-tours Bukuresht-hotel-kontinentale-rruga-fitorja-rumani-Ballkani-europe-e-turne Bukuresht-rumanisht-Athenaeum-Ballkan-europe-Cel-tours

Pas mengjesit ne do të vazhdojë për një turne të qytetit panoramike të Athinës. Gjatë këtij turneu gjysmë-ditore ne do të ju udhëzojë rreth twists shumë dhe kthehet e qendrës historike të Bukharest dhe të prezantoj me bukuri e saj dhe elegancën, si dhe tërheqjet e saj të mëdha. Historia e Bukureshtit është reflektuar në një përzierje të mrekullueshme arkitektonike e epokave dhe stileve të ndryshme, duke përfshirë neo-klasike, interwar (Bauhaus dhe Deco artit), Epokës komuniste dhe arkitektura moderne style. Në turne tonë, ne do të gjeni më të mirë të asaj që qyteti ka për të ofruar: Sheshi University, Sheshi Romana, Sheshi Fitorja, Harku i Triumfit, Shtëpia e Free Press dhe Atheneum rumune. Ne gjithashtu do të ndalet gjatë në Sheshin e Kushtetutës për të admirojnë Pallatin e Parlamentit – i madh në botë, heaviest and most expensive administrative buildingas well as at the Revolution Square, vendi i cili shënoi fundin e periudhës komuniste në dhjetor 1989. Transferimi përsëri në hotel. Pjesën tjetër të ditës në kohë të lirë.

DAY 3 Kalaja e Drakulës

Dracula-kalaja-Bukuresht-Rumani-Ballkani-europe-e-turne
Pas mengjesit do te nisemi për një turne gjysmë ditor në Kështjellën Drakula. Kalaja Bran ndodhet pranë Bran dhe në afërsi të Brasov. Kjo është një monument kombëtar dhe pikë referimi e Rumanisë. Kalaja është e vendosur në kufirin midis Transilvanisë dhe Vllahisë.
i njohur zakonisht si "kështjella e Drakulës", ajo është shtëpia e karakterit titullin në filmin e Bram Stoker Drakula. Kalaja është sot një muze i hapur për turistët, shfaqur artit dhe mobilje artikuj mbledhura nga Queen Marie. Në fund të kodrës ka një park të vogël në ajër të hapur muze ekspozuar vepra artizanale tradicionale fshatare rumune nga i gjithë vendi. Natyra ka qene bujare me këtë zonë që është e rrethuar nga siluetat imponuar e masiveve Bucegi dhe Piatra Kraiului. Peizazhi i kësaj zone përmban një përzierje harmonike e landforms ndryshme: malet e larta, rrafshnalta mbresëlënëse dhe luginat piktoreske përshkohet nga lumenj curvy. Pas vizitës në Castle Drakula do te nisemi përsëri në Bukuresht (173 km). mbërritje, check-in dhe gjatë natës në hotel në Bukuresht.

DAY 4 NISJES
Pas mengjesit do të transferohen në aeroportin ndërkombëtar Henri Coanda për fluturimin tuaj ndërkombëtar kthehet në Indi.

30 χρόνια τώρα σας προσφέρουμε ταξίδια σε μοναδικούς προορισμούς , για διακοπές , χαλάρωση και γαμήλια εξωτικά ταξίδια , ατομικά και ομαδικά στις οικονομικότερες τιμές!

Οι τιμές εμφανίζονται ΧΩΡΙΣ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ! Οι τιμές εμφανίζονται ΜΕ ΤΟΥΣ ΦΟΡΟΥΣ!

përfshirë:

DITA nga inclusions DITA

ditë 1
 Transferimi nga aeroporti në hotel në Bukuresht Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 çaj të lartë në hotel

ditë 2
 Turneu Half Day Qyteti i Bukureshtit me një trajner / c me anglisht udhëzues flet
- Gjatë natës në hotel Bukureshtit në dhoma standarde në baza BB

ditë 3
 Transferimi në Bran nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 Turneu Half Day në kështjellën e Drakulës nga një trajner / c me anglisht udhëzues flet
 Transferimi nga Bran përsëri në Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 Gjatë natës në hotel Bukureshtit në dhoma standarde në baza BB

ditë 4
 Transferimi nga hoteli në aeroport në Bukuresht Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet

Nuk përfshihen:

 Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira


Loading Maps

<p></p>

kompani : CEL Tours S.A..
Faqja e internetit :
Rishikimi agregati : Επιστολές ταξιδιωτών μας  5 nga5 , 18 vota, 18 komente
marrëveshje Wonderful
24/09/2018  
Picture Author

Hi, Faleminderit për të tillë një marrëveshje të mrekullueshme dhe ekzekutimin e qetë të udhëtimit Greqisë për Bajaj Group.

Të fala
Sandeep Zunjurke
Jeta Bajaj Allianz
PunenHO

Beogradi Group Rishikimi 20-24 marsh
27/03/2019  
Picture Author

Foli me grupin sot dhe ushqyer përsëri ishte shumë e mirë për çdo gjë.
Kanë përcjellë në sajë të
Danijela, Restorant Indian.
Faleminderit Maria për menaxhimin e çdo gjë në perfeksion. Do të mbajë në kontakt.

E bukur punuar me ju
11/06/2018  
Picture Author

Faleminderit Maria për të gjithë ndihmën e, ajo ishte e bukur punuar me ju dhe ekipin tuaj
Zoti ju bekoftë dhe ju mund të merrni shumë grupe më indiane në të ardhmen

Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë
10/06/2018  
Picture Author

Hi Mary
Do të doja të ju falënderoj për të gjithë ndihmën e zgjeruar, si një anëtar i familjes. Ju jeni një shpirt i bukur. Zoti ju bekoftë

Thank you very much from the bottom of our heart
02/10/2019   Athinë
Picture Author

We had a great time with Mr. Manos. It was the high point of our stay at Athens. And we cannot thank you enough for the fantastic dinner we had. Thank you very much from the bottom of our heart. We will go back with very fond memories which we shall cherish forever. Do look us up if and when you travel to India. Të fala, A. K. Bagchi

udhëtim shumë të paharrueshëm për mua
08/06/2017  
Picture Author

Dear Maria,
Ajo u takua kënaqësi ju & ju falënderoj shumë për të gjithë mbështetjen tuaj & ndihmë.
Ky ishte një udhëtim shumë i paharrueshëm për mua & kjo ishte vetëm për shkak të ju.

I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi
12/02/2017   Greqi - Turqi
Picture Author

Dita juaj tingëllon pothuajse tamam si turne që Randy dhe kam bërë të Peloponezit, të drejtë deri në drekë. Unë në fakt mendonin se dreka ishte me të vërtetë e mirë vera ishte e madhe (hera e parë që unë kam pasur ndonjëherë e ëmbël, verë të ftohtë e kuqe), dhe ëmbëlsirë jonë ishte portokall mirë unë do të kishte kurrë.
Ne fakt vodhi portokall mbetura për të ngrënë në aeroplan në rrugën shtëpi. I dashur në thelb çdo gjë kemi bërë në Greqi dhe Turqi, por dita ime e preferuar deri tani ishte dita ne kaluar në ishullin e Rodosit. tonë (shumë) foto nga udhëtimit tonë këtu: në qoftë se ju doni të shikoni. Unë jam i kënaqur keni pasur një udhëtim të tillë fantastike!
daniela

shumë urime!  
30/01/2017   Greqi
Picture Author

Përshëndetje Mary,
Së pari. id doja të ju falënderoj(kryesisht), Elena, Dimitris & Illyas për të bërë turne tonë enjoyable.We të vërtetë kishte një kohë të mirë dhe do të komunikojë të njëjta për shumë people.You mund të na identifikuar nga fotografitë më sipër Unë jam një recensues rregullt në këshilltar udhëtim dhe keni kërkuar referencat që kam ngjit below.You duhet të shtypni Crtl + kliko Im shumë i sigurt se shumë mirë për të bërë indianët do të donte për të vizituar Greqinë, por operatorët turistikë të shmangur(duke preferuar UK / Italy / Gjermani / Francë(procedurë shumë e mirë ambasada) për shkak të procedure.I ngadalshëm e di që ju thanë se nuk mund të punësojë personel shtesë për 2 ½ muaj, por ata e dinë periudhën prill-qershor, e cila është .Others rregullt të punësuar stafin e përkohshëm të cope.This është si pushimet tuaja korrik-gusht në Greqi
Djali im pa se ju keni marrë një çmim nga Kashmir Govt dhe Kina gjithashtu. shumë urime!
Shpresoj që të jetë përsëri diku për të parë Kretë & Delhi

Faleminderit per gjithcka
09/09/2018  
Picture Author

Faleminderit për gjithçka që ju ishin vetëm GREAT
shtëpi arriti shëndoshë e mirë

Faleminderit edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj
11/06/2018  
Picture Author

atje Maria, Miremengjes. Ne kemi arritur në mënyrë të sigurtë dhe kanë mirë e zuri gjumi. Vetëm të kërkuar për të ju falënderoj edhe një herë për të gjithë mbështetjen tuaj dhe ne nesër mirësjellje.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju
26/07/2017  
Picture Author

Dear Maria,

Unë nuk e di se si për të shprehur & të thënë faleminderit për ju si ju e bëri kaq shumë gjëra të mrekullueshme që unë kurrë nuk e pritura. Ju jeni me të vërtetë mahnitëse & ju me të vërtetë vënë zemrën tuaj & shpirti në punën tuaj. Unë kurrë nuk kam takuar një person si ju në mënyrë të përulur, aq e dobishme, gjithmonë aty për të ndihmuar ...
Vërtetë Hats off për ju & të gjithë ekipin tuaj .

pa ty & ekipet tuaja të mbështetur këtë ngjarje nuk do të kishte qenë i suksesshëm
falënderimet e mia të veçanta & regards birit tënd & Anna për të dhënë hapjen e mrekullueshme & aktet argëtuese. Unë duhet të them se ata janë shumë kreative & shumë profesionale . Ajo nuk ishte vetëm të veprojë, por ajo ishte eksperiencë të paharrueshme për të gjithë mysafirët & SR. drejtuesit.

Me të vërtetë krenar për të gjithë ju. Të gjitha të mirë për ju & ekipi juaj & mbajtur-up të njëjtën frymë

Looking forward për bashkëpunim të gjatë me ju.

Të fala

Pathik Chandarana
Për Mantra Ngjarje & Promovimi
Mumbai. Indi. Pvt. Ltd.
i lëvizshëm: +91 8080897828
www.mantraevents.com
MUMBAI - DELHI

Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju
14/07/2016   Greqi
Picture Author

Dear Maria,
Ne kemi pasur përvojë shumë të mirë me ju, të gjithë pasagjerëve dhe Kulin është i kënaqur me shërbimet tuaja.
Në grupin tonë të ardhshëm ne do të defiantly të punuar me ju. Edhe një herë faleminderit.

Thank You Ekipin
11/06/2018  
Picture Author

Thank You Ekipin, klienti im ishte i kënaqur me shërbimin.

Faleminderit & Të fala,
Sandeep Poojary
drejtor | Triptopedia Pushimet

Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm
13/08/2016   Greqi
Picture Author

Hi, Thanks edhe një herë për të gjitha marrëveshjet që janë ekzekutuar shkëlqyeshëm.
Kjo ishte një udhëtim të madh për të gjithë ne shumë mirë vënë së bashku nga indian & ekipi greek. një vend i tij i bukur me më miqësore & njerëz të dobishme & ne gëzuar çdo grimë të saj.
Rgds,
Neeru Khare
Aitken Travel Services

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj
06/07/2017  
Picture Author

Ju faleminderit shumë për ndihmën për 10 pasagjerëve Dr Rajashekhar dhe familja. Everthing shkoi shumë mirë jashtë dhe ata janë të lumtur.

Faleminderit edhe një herë për të gjithë ekipin tuaj .

Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme
19/01/2017   Greqi
Picture Author

Dear Ilias / Sofi / Mary,
Thank you so so much për të qenë pret të tilla të mrekullueshme. Unë kurrë nuk imagjinuar një operator turne do të bëjë aq shumë për të bërë klientët e tyre të lumtur. Të gjithë në ekip ka qenë shumë e ngrohtë, shumë personale, dhe shumë e dobishme. Ky udhëtim ne kurrë nuk do të harrojmë. Dhe më ne do të kujtojmë është ndihma që ju të gjithë me kusht. Shumë e dashurisë dhe lidhje,
Nisha, Ayush

mbështetja e madhe
16/08/2018  
Picture Author

Dear Mary / Ilias,
Thank you so much për të zgjeruar mbështetjen tuaj të madhe në këtë grup.
Klienti është me të vërtetë shumë i lumtur me të rezultateve.
Looking forward për të punuar me ju në projektet e ardhshme.
Një i madh ju falënderoj edhe një herë !!
Të fala

Falë shërbimet tuaja të mahnitshme
11/11/2016   Greqi
Picture Author

Unë jam duke dëgjuar grup është të paturit e një kohë sajë të madh për shërbimet tuaja të mahnitshme

Shkruaj – norma dhe ju përvojën tuaj me cel Tours


Verifikimi Captcha
* i nevojshëm
turne: Bukuresht
kohëzgjatje: 4 ditë
vend: Evropë, Bukuresht, Rumani
përfshirë

DITA nga inclusions DITA

ditë 1
 Transferimi nga aeroporti në hotel në Bukuresht Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 çaj të lartë në hotel

ditë 2
 Turneu Half Day Qyteti i Bukureshtit me një trajner / c me anglisht udhëzues flet
- Gjatë natës në hotel Bukureshtit në dhoma standarde në baza BB

ditë 3
 Transferimi në Bran nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 Turneu Half Day në kështjellën e Drakulës nga një trajner / c me anglisht udhëzues flet
 Transferimi nga Bran përsëri në Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet
 Gjatë natës në hotel Bukureshtit në dhoma standarde në baza BB

ditë 4
 Transferimi nga hoteli në aeroport në Bukuresht Bukuresht nga një trajner / c me anglisht përcjellje flet

Nuk përfshihen

 Çdo shërbim që nuk është përmendur në mënyrë të qartë në shërbimet e përfshira

A ju pëlqen këtë turne;!
Na kontaktoni duke dërguar një mesazh më poshtë dhe së shpejti ju do të keni lajme nga ne.
poshtë-shigjetë-orange

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit – Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara

 

Na dërgoni një mesazh me anë të Skype duke klikuar butonin më poshtë

Tel.: +302103611007+302103647843+302103632480+302103629082+302103642861 FAX: +302103610924 Selia e cel Tours: 45 Solonos kati 4 Kodi Postal:10672 Kolonaki – Athinë

Na gjeni në hartë

Orari i punës: nga e hena ne te premte: 10:00–18:00

Më shumë turne në këtë destinacion

turne me tipare individuale & paketa pushime

“Kalypso” >Athens – One Day Cruise – Hydra – Santrorini
& Ldquo; Kalypso” >Athinë – One Day Cruise – Hidra – Santrorini
Athinë - One Day Cruise - Hidra - Santrorini
kohëzgjatje: 8 ditë
Athens – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
Athinë – Cape Sounion – One Day Cruise – Epidaurus – Mycenae
kohëzgjatje: 5 ditë
Athens – Delphi – Santorini – Athens
Athinë – Delphi – Santorini – Athinë
Athinë – Delphi - Santorini
kohëzgjatje: 7 ditë
“Volcano” >Athens – Santorini – Athens
& Ldquo; Volcano” >Athinë – Santorini – Athinë
Athinë - Santorini - Athinë
kohëzgjatje: 8 ditë
Athens – Mykonos – Santorini – Athens
Athinë – Mykonos – Santorini – Athinë
Athinë - Mykonos - Santorini
kohëzgjatje: 8 ditë

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!