Tours > Poros Island

Informations about Poros

çift (grek: burime) është vend i vogël grek ishull-palë në pjesën jugore të Gjirit Saronik, për 58 km (36 im) (31 milje detare) në jug nga Pire dhe të ndara nga të Peloponezit me një 200 m (656 ft) kanal të gjerë të detit, me qytetin e Galatas në kontinent përtej ngushticës. Zona e saj sipërfaqe është rreth 31 kilometra katrorë (12 sq mi) dhe ajo ka 3,780 banorë. Emri i lashtë i Poros ishte Pogon. Si portet e tjera në Saronik, ajo është një destinacion popullor fundjavë për udhëtarët e Athinës.

Poros përbëhet nga dy ishuj: Sphairia (grek: rruaza), pjesa jugore, i cili është me origjinë vullkanike, ku qyteti i sotëm është i vendosur, dhe Kalaureia (grek: Kalavria), edhe Kalavria ose Calauria (që do të thotë 'fllad i butë "), veriore dhe një pjesë më e madhe. Një urë lidh dy ishuj më shumë se një ngushticë të ngushtë.

Poros është një ishull me bimësi të pasur. Pjesa më e madhe lindore anët veriore dhe largëta / perëndimore të ishullit janë rica-rica, ndërkohë që zona të mëdha të pyllit me pisha të vjetra janë gjetur në jug dhe qendër të ishullit. Ajo ka një rrjet të mirë të rrugëve dhe infrastrukturës adekuate turistike, që e bën atë një vendpushim popullor për pushime të shkurtra.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri