Tours > Hydra Island

Informations about Hydra

Hydra është një nga ishujt Saronik të Greqisë, ndodhet në detin Egje në mes të Gjirit Saronik dhe Argolic Gjirit. Ajo është e ndarë nga Peloponezit me një rrip të ngushtë e ujit. Në kohët e lashta, ishulli ishte i njohur si Hydrea (Hydrea, rrjedh nga fjala greke për “ujë”), një referencë për burimet në ishull.

Komuna e Hidra përbëhet nga ishujt Hidra, Dokos, dhe disa islets pabanuar, Sipërfaqja e përgjithshme 64.443 km2 (24.9 sq mi).
Krahina e Hidra ishte një nga krahinat e Prefekturës Pireut. Territori i saj i përgjigjej me atë të komunës së tanishme. Ajo u hoq në 2006.

Nuk është një qyteti kryesor, njohur thjesht si “port Hydra”. Ajo përbëhet nga një port hënë-formë, rreth të cilit është përqendruar një fije floku të restoranteve, dyqane, tregjet, dhe galeritë që kujdesem për turistët dhe vendasit (Hydriots). Rrugët e pjerrta të çojë guri dhe jashtë nga zona port. Shumica e vendbanimeve lokale, si dhe hostelries në ishull, janë të vendosura në këto rrugë. fshatra të tjera të vogla apo fshatrat në ishull përfshijnë Mandraki, Kamini, Vlychos, Palamidas, Episkopi, dhe Molos.

30 vjet ne tani ofrojnë udhëtime në destinacione të veçantë , festë , relaksimit dhe dasmës udhëtime ekzotike , individualisht dhe kolektivisht në normat e lirë!

Loading Maps
Pamje
normal mesnatë Family Fest dark Open breg lumi poet
Vendndodhja e mia Ekran i plotë

Shkojme!!

Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

Ne nuk kemi ndonjë ofertë për momentin për këtë vend, por ne mund të bëjë një ofertë për këtë destinacion vetëm për ju! Të gjithë ju duhet të bëni është të plotësoni formularin e mëposhtëm.

Emri juaj (*):

Emri juaj e fundit (*):

Emaili juaj (*):

tel tuaj. numër:

Data e mbërritjes:    

Të rriturit (*):    fëmijë:  

Mesazhi juaj:

Më pëlqen të më lejoni të dinë në lidhje me programet tuaja:

Duke dërguar këtë mesazh ju të pranoni Kushtet e përgjithshme të udhëtimit - Tour Pjesëmarrja, the Politika e privatësisë dhe Kushtet e përdorimit të internetit greecel.com.(*) Fushat e kërkuara


  Kërko për Aktivitetit

  Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri

  Gjej hotele të lirë, merret në dhoma, dhe zbritje hotele me ne!

  Kliko këtu dhe të bëjë atë të thjeshtë për të librit tjetër qëndrimit tuaj hotel. Nëse jeni të udhëtojnë për biznes apo kënaqësi, ne ju japin me disa nga marrëveshjet më të mira të hoteleve!


   Kërko për Hotele

   Jo atë që ju po kërkoni? Provoni kërkimin tuaj përsëri